Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Домашна паста за зъби  (Прочетена 145365 пъти)

kiwi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
  • Ако няма къде да отидеш - ела на себе си.
Домашна паста за зъби
« -: 24-03-2010, 23:13:42 »

Окакто четох за флуорида в Световната конспирация против здравето треска ме тресеше - как може да няма ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ДОРИ паста за зъби на пазара, която да не съдържа флуорид!! Е тва ако не е конспирация - здраве му кажи! Нейсе намерих една хомеопатична Билка, но тя пък имаше някви други помии вътре - мисля че аспартам. В крайна сметка след дълго търсене се натъкнах на една рецепта в нета, която ползвах и съм много доволна. Ето я  :Content_22:

"-1 кутия хума

-1 чаена лъжичка сол(най-добре природна нейодирана каменна или морска)

-1/2 ч.лъжичка сода бикарбонат

-по желание няколко капки зехтин или каквото и да е олио(ако прекалите с количеството,по късно олиото се отделя от пастата на слой)

-чисто ментово масло няколко капки(при липса на такова може да се използва вместо вода изстинал концентриран ментов чай).Ментата е моят избор като добро растение за дезинфекция,освежаване и ароматизиране,при използване на хомеопатия или при други ароматични предпочитания спокойно можете да замените ментата с каквото и да е...

-вода(или чай),колкото поеме хумата. Прибавете водата последна от всичко,на порции с разбъркване.Внимание!Хумата поема много вода и намалява обема си значително,така че най добре да се приготвя в по-голям съд и след добро разбъркване се слага в кутията(с капак)в която ще я съхранявате(ние използваме пластмасова кутия от халва).Консистенцията на пастата е като това на крем(изглежда много вкусна...).Нанася се на четката за зъби без вода,като "Веледа".

Приятно миене! Процедурата по приготвяне е всичко на всичко 10-15 мин.,количеството е достатъчно за доста време,според хората и честотата на миене.Съставките са известни,достъпни и евтини и най-важно,абсолютно екологични(можете да я изпускате където и да е в навън без абсолютно никакво притеснение за майката природа..).Какво по-добра паста от това!!!Спокойно можете да кажете довиждане на лъскавите скъпи пасти от рекламите и да спасите своите зъби!"
« Последна редакция: 31-10-2010, 12:29:55 от marulka »
Активен
Това е невъзможно!-казала причината,Tова е безрасъдство! - отбелязал опитът,Това е безполезно! - отсякла гордостта, Опитай...  - прошепнала мечтата :)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #1 -: 25-03-2010, 08:56:04 »

Аз пък само с хлебна сода си мия зъбите от поне половин година и съм много доволна.
« Последна редакция: 31-10-2010, 12:30:35 от marulka »
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #2 -: 25-03-2010, 10:37:33 »

А пък аз само с кислородна вода. Една капачка кислородна вода и 1 - чешмяна, с това се жабуря.
После изчетквам зъбите и воала :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #3 -: 25-03-2010, 13:10:20 »

Със содата не се ли наранава емайла?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #4 -: 25-03-2010, 13:11:14 »

Ако искате , да си направим едно експериментче. Да попитаме хората около нас - ЗАЩО всъщност използват паста за зъби ,освен заради "свежият" аромат ,който след 10 мин вече го няма.  ( Като им се припомни ,че след 2 мин.  тя се изплюва.)
 Аз съм сигурен ,че на този въпрос дори  добре образовани хора няма да могат да дадат смислен отговор . Станало е народопсихология , приема се без разсъждаване :)

Във всички технически области, вкл и строителството , когато трябва да се зачисти нещо , то винаги се зачиства НА СУХО. После вече се  отмива и забърсва.  Услугите на пастите се търсят или когато нещо трябва да се полира (гранит например), или ако се налага фина абразивна обработка  ( на драскотини по колата напр.)    Дори и един бетонен под да трябва да  изметеш - мете се пак на сухо, щото ако го наръсиш с вода за да не се вдигал прах (както някои по-слабоумни препоръчват) то става кал ,която няма как да убереш и когато тя изсъхне прахът пак ще си е на пода.  
 ( Изключение правят  едни други хора ,дето като им гледам зъбите , преценявам ,че е най-добре първо да ги накиснат за десетина минути с ония силни  препарати за отстраняване на котлен камък  ,щото иначе няма как да се остържат тия отлагания  по тях  :)  )

Затова ако можех, щях да си изключа  и слюнчените жлези  по време на миене на зъбите .Сигурно има някоя билчица и за това  :)
« Последна редакция: 25-03-2010, 13:13:00 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #5 -: 25-03-2010, 20:27:47 »

Титан, игредиенти идва от английската думичка за съставки -ingredients. Аз пък само с хлебна сода си мия зъбите от поне половин година и съм много доволна.

Деси , на български език се казва съставки :) правилно си го написала :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #6 -: 25-03-2010, 22:30:14 »

Киви, не е ли споменато каква е хумата, защото има различни видове, а също така за някои процедури се пече на слънце?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #7 -: 26-03-2010, 08:04:55 »

Бенато, аз си слагам съвсем малко количество сода на върха на четката ми зъби, като предварително леко я навлажнявам. Мисля си, че това с нараняването на емайла е мит, който е разпространен от производителите на пасти за зъби за да продават продукти си без проблем. А те са къде къде по-вредни. И този гаден вкус в устата след това. Дори по-важното е хубавата и качествена четка за зъби. Аз от повече от 6 години използвам само електрическа четка за зъби и не бих се върнала на обикновена за нищо на света.
Между другото преди да започна да използвам сода потърсих информация на английски и повечето източници, които прочетох посочиха, че може да се ползва вместо паста за зъби, а и за още много неща.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #8 -: 26-03-2010, 08:40:23 »

За содата Деси е права. И аз/ние сме чели все хубави неща, но чака да се преведе.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #9 -: 26-03-2010, 08:59:04 »

Много искам да си направя такава паста за зъби, обаче каква хума трябва да търся  ???
ние вкъщи все още сме със стандартните пасти, шампоани...ползваме само едни билкови сапуни  :)
А содата я ползвам  за лице, натърквам по местата с по-мазна кожа  :)
Активен

kiwi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
  • Ако няма къде да отидеш - ела на себе си.
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #10 -: 26-03-2010, 16:49:57 »

Zloqd, не знам каква точно е хумата - копипейстнах рецептата, но аз отидох в аптеката и казах - Едно пакетче хума!  - и те ми дадоха - никой не ме е питал каква хума точно търся, а и мисля че нямаше избор  на различни видове хуми :)

Вери, ако имаш инфото за содата - давай ще превеждам, че и аз съм малко подозрителна :-\

Иначе аз содата я използвам вместо дезодорант лятото - няма грешка! Видях, че продават някъв "специален" камък за под мишници, който струваше 60 лв. и като се натъркаш с него после дори и да се изпотиш няма миризма - оказа се че камъкът има една единствена съставка и тя е натриев бикарбонат :) така че, някой ако не е пробвал.... ще остане много приятно изненадан :)
« Последна редакция: 26-03-2010, 16:57:20 от kiwi »
Активен
Това е невъзможно!-казала причината,Tова е безрасъдство! - отбелязал опитът,Това е безполезно! - отсякла гордостта, Опитай...  - прошепнала мечтата :)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #11 -: 27-03-2010, 11:49:08 »

Тая хума после как се чисти от зъбите? Правя си маски за лице с хума и това е едно от най-залепващите неща. Отделно хума има много видове - бяла, розова, синя, зелена, червена, жълта. Всяка с различно предназначение и свойства. Скептична съм и относно содата за хляб.
Едно от най-добрите средства за почистване на зъбите е ябълката. Установено е че убива много от бактериите в устата.
Цитат
Видях, че продават някъв "специален" камък за под мишници, който струваше 60 лв. и като се натъркаш с него после дори и да се изпотиш няма миризма - оказа се че камъкът има една единствена съставка и тя е натриев бикарбонат
Аз ползвам Ammonium Alum. Струва 10 лв. Убива организмите, които причиняват миризмата на пот.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

newtantra

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
  • Когато се превърнеш в нищо, можеш да бъдеш всичко
    • НОВА ТАНТРА
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #12 -: 28-03-2010, 19:01:56 »

ПОДКРЕПЯМ СОДАТА ЗА МИЕНЕ НА ЗЪБИ-- МНОГО ДОБРЕ ПОЧИСТВА И ДЕЗИНФЕКЦИРА- ЕДНО ПРОСТИЧКО И ДОСТЪПНО НЕЩО. АЗ ЛИЧНО КОМБИНИРАМ С ПАСТА БИЛКА. ЗА ЕМАЙЛА НА ЗЪБА СЕ ПРЕУВЕЛИЧАВА МИ СЕ СТРУВА.  :peperudi: :flowers2:
Активен
◄ Промоции без край ►  http://proomo.info
НОВА ТАНТРА http://newtantra.blogspot.com,
ЕВА И АДАМ http://evaandadam.blogspot.com
▲ Ф А В О Р И Т ▼ О Ф И С ▲ http://fhold.blogspot.com
365 ПРИЧИНИ ДА ОБИЧАШ http://lovex365.blogspot.com

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #13 -: 28-03-2010, 21:21:55 »

ПОДКРЕПЯМ СОДАТА ЗА МИЕНЕ НА ЗЪБИ-- МНОГО ДОБРЕ ПОЧИСТВА И ДЕЗИНФЕКЦИРА- ЕДНО ПРОСТИЧКО И ДОСТЪПНО НЕЩО. АЗ ЛИЧНО КОМБИНИРАМ С ПАСТА БИЛКА. ЗА ЕМАЙЛА НА ЗЪБА СЕ ПРЕУВЕЛИЧАВА МИ СЕ СТРУВА.  :peperudi: :flowers2:
Хубава е "Билка"-та ама съдържа метилпарабен. И аз с нея се тровя тия дни. Парабен или флуор - не знам кое е "по-добро".
Содата не е вредна, поне не и в малки количества, но не знам дали може да се използва безгранично.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #14 -: 29-03-2010, 07:59:50 »

Zloqd, не знам каква точно е хумата - копипейстнах рецептата, но аз отидох в аптеката и казах - Едно пакетче хума!  - и те ми дадоха - никой не ме е питал каква хума точно търся, а и мисля че нямаше избор  на различни видове хуми :)

Вери, ако имаш инфото за содата - давай ще превеждам, че и аз съм малко подозрителна :-\

Иначе аз содата я използвам вместо дезодорант лятото - няма грешка! Видях, че продават някъв "специален" камък за под мишници, който струваше 60 лв. и като се натъркаш с него после дори и да се изпотиш няма миризма - оказа се че камъкът има една единствена съставка и тя е натриев бикарбонат :) така че, някой ако не е пробвал.... ще остане много приятно изненадан :)

 :kisss:Къде и как си я тургаш ,дете? - содата, питам за содата.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

newtantra

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
  • Когато се превърнеш в нищо, можеш да бъдеш всичко
    • НОВА ТАНТРА
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #15 -: 29-03-2010, 09:24:33 »

Аз мисля, че всеки е много уникален и трябва да си намери точните дози и някакъв компромисен вариант експириментирайки... За този камък съм чувал и съм го виждал, но не знаех че има сода бикарбонат... Нищо чудно това нейно приложение да е ефикасно с оглед дезинфекционните и свойства...   :peperudi:
Активен
◄ Промоции без край ►  http://proomo.info
НОВА ТАНТРА http://newtantra.blogspot.com,
ЕВА И АДАМ http://evaandadam.blogspot.com
▲ Ф А В О Р И Т ▼ О Ф И С ▲ http://fhold.blogspot.com
365 ПРИЧИНИ ДА ОБИЧАШ http://lovex365.blogspot.com

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #16 -: 29-03-2010, 09:33:22 »

Ето , копирам ви от форума Жив дом , надявам се да не се сърдят :
Да започнем с това, че производителят винаги трябва да написва съдържанието (ingredients) на пастата за зъби на тубата. Именно на тубата, не само на кутията /понеже опаковката се изхвърля практически веднага/. Ако на тубичката не е посочено съдържанието, то производителят, вероятно, има какво да крие.
Доколко са опасни средствата за хигиена на устната кухина?
Нали ние мием зъбите минимум два пъти на ден, а някои и много по-често. И всеки човек би трябвало да знае истината за състава на продукта, който ползува.
Искам да представя на Вашето внимание, за начало, флуора и неговото съединение. Знаем, че пастата за зъби с флуор се препоръчва на всички, започвайки от 5-годишна възраст.
Да започнем с кратка история от далечна Америка...
Осемгодишната Моли Стат безметежно си миела зъбите в банята, и изведнъж вниманието ѝ било привлечено от нещо на обратната страна на тубичката. Обръщайки се към баща си, който бил наблизо, момичето попитало: “Татко, наистина ли пастата за зъби е отровна?” - “Естествено, не”, - успокоил дъщеря си Пол Стат.
“Тогава защо тук пише, че е отровна?”
Стат взел пастата в ръце. На тубичката с дребен шрифт било отпечатано предупреждение, на което той по-рано не обърнал внимание. Един от надписите гласял това:
“Ако вие случайно погълнете паста в количество, надвишаващо порцията нужна за чистене на зъби, то незабавно се обърнете към лекар или към център за оказване на медицинска помощ при отравяне”.
Напълно зашеметен Пол не знаел какво да отговори на дъщеря си. Цяла седмица след това тя не искала да си мие зъбите. Сега Моли пак се ползува от пастата, но странния надпис на опаковката не дава покой на баща ѝ.
Както повечето хора, Пол Стат, жител на Петербург, американският Петербург, разположен в щата Ню Хемпшир, смятал за разбиращо се отсамо себе си, че всеки продукт, щом той е поставен на полѝцата и предназначен за грижа за тялото, е безопасен, като питейната вода.
За съжаление, това съвсем не е така!
Затова и Администрацията на САЩ по контрол по прилагането на лекарства и храни (US Food and Drug Administration) е разпоредила производителите на пасти за зъби, в съдържанието на които влизат флуорни съединения, да поставят на опаковките предупредителни надписи.
Предупрежденията на опаковките на пастите започнаха да се слагат още от 1991 г., но досега не е имало толкова откровени заявления за риск, свързан с поглъщането на твърде голяма доза флуорид. Сега на същите опаковки, едновременно с щампата, свидетелстваща за одобряването на дадения продукт от Американската стоматологична асоциация, може да се прочете нещо като:
“Да не се поглъща. На деца до 6 -годишна възраст да се слага порция с размерите на грахово зърно” или “Деца под 6 години трябва да си мият зъбите под надзора на вързастни, за да не се допуска поглъщане на паста.”
Думата “отрова” в предупредителните надписи не фигурира. Но пък на цистерните с флуорид, които отиват към фабриките, са изобразени череп и кости.
Реджина Мискевиц, директор на отдела за разработка и изследване на продукцията за грижи за тялото и устната кухина на една фирма, смята, че “ако детето вземе в ръце лъжица флуорид, не мисля, че ще започне да го яде. Но при поглъщане на малко от това вещество, то би могло да умре, защото това е отрова. А ако детето изяде цяла тубичка паста за зъби, то е нужно да бъде откарано в болница, да му се направи промивка на стомаха или да се даде противоотрова”.
Най-голяма опасност представляват флуорните съединения, особено за малките деца.
“Съдържащият се в пастата за зъби флуорид се смята за наркотик, - казва Мискевиц. - И въпреки че този наркотик е разрешен за продажба в магазина, когато си мием зъбите с паста, съдържаща флуорид, ние предизвикваме изменения в организма си... Сигурна съм, че щом продукцията с новите предупреждаващи надписи се появи по магазините, нашия телефон ще бъде претоварен от позвънявания на потребителите”.
Истина, силно казано! Едва ли това е наркотик в смисъла на привикване, според мен – не, но че е отрова – това си е така! /Д-р Менгеле, ключова фигура от Третия райх, е установил, че малките дози флуориди потискат критичното мислене, без съществено да нарушават в близко време психичните процеси- бел.прев./
Учените от школата по стоматология към Центъра по здраве в университета на щата Кънектикът дошли до извода, че в повечето случаи на заболявания на деца от флуороза, били предизвикани от това, че децата си миели зъбите повече от един път на ден и слагали на четката твърде много паста.
Но много представители на индустрията за производството на пасти за зъби смятат, че Администрацията на САШ по контрола по прилагането на лекарства и храни, преувеличават риска.
“Според мен, те отидоха твърде далеч, казва Клифърд Уол, ръководител на отдела за оценка на продукцията на научния съвет към Американската стоматологична асоциация. - Не е имало нужда от такива предупреждения за опасност от попадане в организма на тврърде голяма порция паста.”
Г-н Уол си признава факта, че в центровете за оказване на помощ при отравяне ежегодно се налага да имат работа с отравяне с флуорид, но той казва, че на Американската стоматологична асоциация не е известно поне един такъв случай да доведе до отрицателни последици.
А сега, нека да разберем, какво в пастата за зъби са триклозана и сорбитола, и какво е лаурилсулфат на натрия /натриев лаурилсулфат/?
Сорбитолът е течност, препятстваща изсъхването на пастата, представлява слабително средство и може да предизвика у децата диария.
А какво е триклозана? Много са чували за него. Него дори го рекламират. А той е антибиотик. Антибиотик, който в устата се “бори” с вредните бактерии. Ние знаем, че в устата ни има микрофлора, и там задължително освен “условно” вредната, има и “условно” полезна микрофлора. По-правилно е да се каже така – че ако нямаше вредна микрофлора, то в устата би трябвало да има полезна микрофлора.
Но ето, антибиотикът триклозан, бидейки синтетичен, не познава коя микрофлора е полезна и коя вредна, на него му е все едно – той е синтетичен /т.е. В природата го няма, бел. Прев./. Той “измита” всичко. Като че ли се налага ред, но патогенните /условно вредните/ бактерии растат по-бързо, отколкото полезните, и от нищо не потискани те докарват в устата пълна дисбактериоза. Получава се така, че колкото по-често и повече използуваме паста за зъби с триклозан, толкова по-малко в устата остава нормална, полезна флора. В заключение... впрочем картината нататък нарисувайте сами, без да говоря нещо за мириса на устата.
Не бива да се стерилизира устата, а да се “отглежда” в нея полезна микрофлора, и тя ще потиска растежа на вердните микроби.
Още едно съдържимо в състава на пастите за зъби – лаурилсулфат на натрия (Sodium Lauryl Sulfate – SLS).
Никой не прави реклама на този ингредиент, и затова си има сериозни основания.
Когато производителят пише за него – нарича го пенообразувател. Предназначение – да прави пяна, обезпечаваща за сметка на пукащите се балончета мини-ефект на “взривна вълна”, която разкъртва частиците на налепа.
Но всъщност – това евтино миещо вещество, получавано от кокосово масло чрез химичен синтез /би трябвало да се каже “изкуствено”, а не “ситез”, уточн.бел.прев./, е широко използувано в козметичните очистители, шампоаните, геловете за вана и душ, пенообразователи за вана и т.н. През последните 10 години производителите на пасти за зъби започнаха масово да използуват този евтин химически ингредиент. Но той е най-опасният в препаратите за грижа за косите и кожата.
В промишлеността SLS се прилага за миене на подове и гаражите, в обезмасляването на двигатели, средства за миене на машини и т.н. Това е силно корозиращ агент /понеже наистина премахва мазнината от повърхностите/. SLS в клиничната практика на целия свят се използува за тестер на кожната раздразнителност по следния начин: изследователите предизвикват чрез този препарат раздразнение на кожата на животни и хора, а след това лекуват с различни препарати. Неотдавнашни изследвания в Медицинския Колеж на Университета на щата Джорджия показаха, че SLS прониква в очите, в мозъка, в сърцето, в черния дроб и т.н. И се задържа там, извлича се много трудно. Това е особено опасно за деца, в тъканите на които се натрупва в голяма концентрация. Тези изследвания показват също, че SLS променя белтъчния състав на клетките на очите на децата /най-подвижния и нежен белтък/. Потиска нормалното развитие на тези деца, предизвиква катаракта /в последните няколко години катаракта* е значително подмладял/
*-катаракта – перде – бел.прев.
SLS се изчиства чрез окисляване, оставяйки дразнеща ципа на кожата и косите. Може да спомага за опадването на косите, появяването на пърхот, въздействайки на луковиците на космите. Косите се изсушават, стават чупливи и се разделят, насичат в краищата /цъфтеж,бел.прев./.
Друг проблем. SLS реагира с много от съставките на козметичните препарати, образувайки нитрозамини /нитрати/. Тези нитрати попадат в кръвта в голямо количество при ползуването на шампоани и гелове, приемане на вани и прилагане на очистители.
Много фирми често маскират своите продукти, съдържащи SLS като естествени, надписвайки “получено от кокосови орехи”.
Следващата опасна съставка – лорет сулфат на натрия (Sodium Laureth Sulfate – SLES).
Тази съставка е аналогична по свойства на SLS /добавена е етерна верига/. Това е съставка №1 в очистителите и шампоаните. Той е много евтин и се сгъстява при прибавяне на сол. Прави много пяна и дава илюзията, че е гъст, концентриран и скъп. Но това е твърде слабо миещо средство. Използува се като омекотяващ агент в текстилната промишленост.
SLES реагира с други съставки, и образува освен нитрати, още и диоксини.
Производителят на пасти за зъби добавя SLES в продукта като пенообразувател. Това е абсолютно евтин /стотинков/ ингредиент, а при обилна пяна дава вид на скъп продукт. Остава да се прибави синтетичен /стотинков/ ароматизатор, синтетична /стотинкова/ вкусова добавка /както сега е модерно да пишат – аналогична на естествената/, да боядиса, и – пълен напред.
Неотдавна, уважаван от мен специалист по природна медицина, каза от какво правят синтетичните витамини. От нефтопродукти, съпътстващи газове и каменовъглени смоли. Това е разбиращо се отсамо себе си, но просто да акцентирам. Това, от което се правят гумите, чорапите, пластмасовите легени и т.н. Изводите, разрешава се да си направите сами.
Възниква въпрос: защо разрешават на производителя да използува такива съставки, ако те са вредни? Отговорите са няколко:
1.Минимално допустима /и като че ли/ не опасна за здравето доза /но да си припомним, че ние всяка сутрин втриваме това в зъбите си/.
2.Минимална /стотинкова/ себестойност на ингредиента, позволяваща да се правят грамадни печалби от готовия продукт.
3.Понякога практически няма контрол на производството, а за фалшификатите на пазара - ние си знаем, четем вестници, гледаме телевизия.
/.../
от: Подготовила Полина Солнечная, Из выпуска от 23-02-2009 рассылки «Очаровательные новости журнала»

Активен

newtantra

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
  • Когато се превърнеш в нищо, можеш да бъдеш всичко
    • НОВА ТАНТРА
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #17 -: 29-03-2010, 10:21:17 »

ММ дааа страшни неща.....  :pensif_29: Подобни и още по страшни неща пише и в Световната конспирация срещу здравето на Атанас Гълъбов...
Една моя приятелка ми спомена веднъж че едана нейна позната си е оправила проблемите със зъбите и венците като е спряла пастите за зъби и е осатнала на мека четка и вода...  :surpris_23:
Активен
◄ Промоции без край ►  http://proomo.info
НОВА ТАНТРА http://newtantra.blogspot.com,
ЕВА И АДАМ http://evaandadam.blogspot.com
▲ Ф А В О Р И Т ▼ О Ф И С ▲ http://fhold.blogspot.com
365 ПРИЧИНИ ДА ОБИЧАШ http://lovex365.blogspot.com

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #18 -: 29-03-2010, 15:42:43 »

Тая хума после как се чисти от зъбите? Правя си маски за лице с хума и това е едно от най-залепващите неща. Отделно хума има много видове - бяла, розова, синя, зелена, червена, жълта. Всяка с различно предназначение и свойства. Скептична съм и относно содата за хляб.
Едно от най-добрите средства за почистване на зъбите е ябълката. Установено е че убива много от бактериите в устата.
Цитат
Видях, че продават някъв "специален" камък за под мишници, който струваше 60 лв. и като се натъркаш с него после дори и да се изпотиш няма миризма - оказа се че камъкът има една единствена съставка и тя е натриев бикарбонат
Аз ползвам Ammonium Alum. Струва 10 лв. Убива организмите, които причиняват миризмата на пот.
Това е алуминий и не е за препоръчване ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Домашна паса за зъби
« Отговор #19 -: 29-03-2010, 16:09:00 »

Тая хума после как се чисти от зъбите? Правя си маски за лице с хума и това е едно от най-залепващите неща. Отделно хума има много видове - бяла, розова, синя, зелена, червена, жълта. Всяка с различно предназначение и свойства. Скептична съм и относно содата за хляб.
Едно от най-добрите средства за почистване на зъбите е ябълката. Установено е че убива много от бактериите в устата.
Цитат
Видях, че продават някъв "специален" камък за под мишници, който струваше 60 лв. и като се натъркаш с него после дори и да се изпотиш няма миризма - оказа се че камъкът има една единствена съставка и тя е натриев бикарбонат
Аз ползвам Ammonium Alum. Струва 10 лв. Убива организмите, които причиняват миризмата на пот.
Това е алуминий и не е за препоръчване ;)
Май не е баш, поне не в чиста форма.
http://en.wikipedia.org/wiki/Alum
Имам 3 по химия в университета, де tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.152 секунди с 23 запитвания.