Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: кафе  (Прочетена 53315 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:кафе
« Отговор #60 -: 20-05-2010, 10:57:32 »

Да се върнем на темата. Какво мислите за усилената рекламна кампания, която се води по радиа и телевизии за огромната полза от кафето. Още малко ще го включат в списъка със суперхраните tooth Било най-мощният антиоксидант... особено след преваряване всичките витамини си остават :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:кафе
« Отговор #61 -: 20-05-2010, 10:59:12 »

Не трябвало да се пие по 1 чашка дневно, а поне по 2-3. Дори и да имате високо кръвно ви се разрешават до 5 чаши. Щом лекарите го казват, значи е така :pensif_29: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:кафе
« Отговор #62 -: 20-05-2010, 11:06:50 »

То на нас ни е смешно, ама хората вярват. Вчера имаше някакъв доктор при Гала, на нея лично и препоръча по 4 кафета на ден, защото ставала рано и имала нужда  :Confus_3: >:(
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:кафе
« Отговор #63 -: 20-05-2010, 16:12:13 »

Интересно ми .при Гала ходят всякакви хораи говорят всякакваи работи , полезни , лъжи и т.н. ...дали самата Гала живее здравословно или няма разбиране за тия неща ?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:кафе
« Отговор #64 -: 20-05-2010, 16:22:28 »

Народната медицина препоръчва кафе при бронхиален спазъм и астматичен пристъп. Пробвала съм - наистина отпуска дишането, но с това му се изчерпва полезното действие. Когато пиех по 3-4 на ден се чувствах изключително зле, хем съм с ниско кръвно. Това е защото обезводнява много. Сега от доста време не съм пила и хич не ме блазни. Чудя им се на жените как така изпиват по няколко чаши черно експресо (да не напълнеят от захарта и сметаната/млякото) на ден и не пият почти никакви течности. Първо чистото кафе не е приятно, особено ако е нискокачествено, после ти сваля кръвната захар и те обезводнява (поне при мен е такъв ефекта). Да не говорим колко е "полезно" за стомаха.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:кафе
« Отговор #65 -: 20-05-2010, 16:24:34 »

Интересно ми .при Гала ходят всякакви хораи говорят всякакваи работи , полезни , лъжи и т.н. ...дали самата Гала живее здравословно или няма разбиране за тия неща ?


Аз понякога хвърлям око на конкуренцията на Гала - двете женици по бТВ от "Денят е прекрасен". Харесаха ми как направиха страхотно предаване за вредата от маргарините и изобщо транс мазнините. Тия дни я гледам едната от тях в реклама на маргарин Калиакра - играе майката в онази реклама с детския лагер на Калиакра. Те ти булка личен пример.  :'( :'(
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:кафе
« Отговор #66 -: 20-05-2010, 16:29:50 »

Да се върнем на темата. Какво мислите за усилената рекламна кампания, която се води по радиа и телевизии за огромната полза от кафето. Още малко ще го включат в списъка със суперхраните tooth Било най-мощният антиоксидант... особено след преваряване всичките витамини си остават :Content_4 - emotloader:

Петко, кафето е една от най-продаваните стоки по света. Никой няма да позволи някакви смотани хорица, които четат повече, да развалят бизнеса. Здравословно е кафето, има антиоксиданти, и по 50 чашки на ден да пием, пак не е проблем. :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

Иначе кафе не пия от над две години и съм супер щастлив и доволен. Интересни биха ми били някои системи за отказване на кафето. Писна ми от разни оплаквания покрай мен като "не мога да го спра".  :weight_lift: Като им кажа на такива хора за системата "студена пуйка" и не щат да пробват.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:кафе
« Отговор #67 -: 20-05-2010, 16:30:41 »

Тия двете ми се струват на мен доста глупави , но това си е мое менение и не ангажирамникой с него.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:кафе
« Отговор #68 -: 20-05-2010, 16:34:19 »

Абе не можеш в един момент да водиш предаване за повсеместно уголемяване на цици, пък в следващия да се пишеш много "здравословен" и "природосъобразен". Двете неща взаимно се изключват.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:кафе
« Отговор #69 -: 20-05-2010, 17:45:34 »

Абе не можеш в един момент да водиш предаване за повсеместно уголемяване на цици, пък в следващия да се пишеш много "здравословен" и "природосъобразен". Двете неща взаимно се изключват.

Ааа, не е съвсем така. Виж тук Дейвид Улф как ни учи за колко много неща е полезен силикона  tooth tooth tooth


(то нищо, че всъщност се говори за силиций, ама майтап да става).
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:кафе
« Отговор #70 -: 20-05-2010, 18:03:29 »

Да се върнем на темата. Какво мислите за усилената рекламна кампания, която се води по радиа и телевизии за огромната полза от кафето. Още малко ще го включат в списъка със суперхраните tooth Било най-мощният антиоксидант... особено след преваряване всичките витамини си остават :Content_4 - emotloader:

мда, и в Италия вървя преди дветри години...даже една лекарка ми го е хвалила, в умерени дози било полезно. При мен дозите бяха конски.
за отказването (като за цигарите) препоръчвам чиста ликвириция, на български е сладък корен, дъвчиш, смучиш и все едно си пил кафе. Или напитка от женшен.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:кафе
« Отговор #71 -: 20-05-2010, 18:35:21 »

Не трябвало да се пие по 1 чашка дневно, а поне по 2-3. Дори и да имате високо кръвно ви се разрешават до 5 чаши. Щом лекарите го казват, значи е така :pensif_29: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:

Оооолеле мамо! :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: Ами ако не пием - тежко ни, горко ни! :surpris_25:
А на кафе при ГОла наистина всякакви работи ще чуете...
Аз за последните няколко седмици имах 1-2 случайни "издънки" с кафе и открих, че е започнало да ми действа супер силно (логично, като изчезна кафето, изчезна и резистентността към него) и определено няма да повторя. При всички случаи гледах преди и след кафето да пия много вода, за да се намали до минимум обезводняването, както каза Томирис.
Ице, каква е тая система "студена пуйка", ако не е тайна? Нали не трябва да се ядат пуйки? :surpris_23:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:кафе
« Отговор #72 -: 20-05-2010, 19:14:23 »

...
Ице, каква е тая система "студена пуйка", ако не е тайна? Нали не трябва да се ядат пуйки? :surpris_23:

От английски "cold turkey". Като си пристрастен към някой наркотик и го спреш рязко, после получаваш ужасни мъки. Чувал съм, че израза идвал от там, че идва от треперенето и настръхналата кожа като на току-що оскубана пуйка.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cold_turkey
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:кафе
« Отговор #73 -: 22-05-2010, 13:05:01 »

И аз да се похваля че намалих кафето от едно ежедневно на едно през ден т.е веднъж на два дни. По-нататък мисля още да го разредя. :Content_22:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:кафе
« Отговор #74 -: 22-05-2010, 17:31:53 »

Браво Деси, ти си супер, ако откажеш кафето ще те черпя :))
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:кафе
« Отговор #75 -: 23-05-2010, 08:08:05 »

Браво Деси, ти си супер, ако откажеш кафето ще те черпя :))
Ама не кафе:)
Вярно, най-евтино е с кафе да черпиш ама...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:кафе
« Отговор #76 -: 23-05-2010, 09:44:11 »

Няма да е с кафе , споко :))
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:кафе
« Отговор #77 -: 24-05-2010, 15:03:01 »

Браво Деси, ти си супер, ако откажеш кафето ще те черпя :))
Ама да не забравиш! :)Мисля да си позволявам по едно само преди нощна смяна.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:кафе
« Отговор #78 -: 24-05-2010, 20:53:23 »

Аз не забравям , но или го отказваш или си го пиеш по едно преди нощна :))
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:кафе
« Отговор #79 -: 25-05-2010, 01:19:04 »

 :DАми няма как да го откажа напълно защото няма как да изкарам тези нощни без кафе. Ще пия по едно на 4дни.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 23 запитвания.