Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: кафе  (Прочетена 51489 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2359

« Отговор #60 -: 20-05-2010, 10:57:32 »

Да се върнем на темата. Какво мислите за усилената рекламна кампания, която се води по радиа и телевизии за огромната полза от кафето. Още малко ще го включат в списъка със суперхраните ухилен Било най-мощният антиоксидант... особено след преваряване всичките витамини си остават търкалям се от смях
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
Petko
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2359

« Отговор #61 -: 20-05-2010, 10:59:12 »

Не трябвало да се пие по 1 чашка дневно, а поне по 2-3. Дори и да имате високо кръвно ви се разрешават до 5 чаши. Щом лекарите го казват, значи е така мъдър търкалям се от смях търкалям се от смях търкалям се от смях
Активен

“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди

“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
Даниела
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1580

« Отговор #62 -: 20-05-2010, 11:06:50 »

То на нас ни е смешно, ама хората вярват. Вчера имаше някакъв доктор при Гала, на нея лично и препоръча по 4 кафета на ден, защото ставала рано и имала нужда  ама че съм Angry
Активен
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #63 -: 20-05-2010, 16:12:13 »

Интересно ми .при Гала ходят всякакви хораи говорят всякакваи работи , полезни , лъжи и т.н. ...дали самата Гала живее здравословно или няма разбиране за тия неща ?
Активен
Томирис
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1170

Лунатик!

« Отговор #64 -: 20-05-2010, 16:22:28 »

Народната медицина препоръчва кафе при бронхиален спазъм и астматичен пристъп. Пробвала съм - наистина отпуска дишането, но с това му се изчерпва полезното действие. Когато пиех по 3-4 на ден се чувствах изключително зле, хем съм с ниско кръвно. Това е защото обезводнява много. Сега от доста време не съм пила и хич не ме блазни. Чудя им се на жените как така изпиват по няколко чаши черно експресо (да не напълнеят от захарта и сметаната/млякото) на ден и не пият почти никакви течности. Първо чистото кафе не е приятно, особено ако е нискокачествено, после ти сваля кръвната захар и те обезводнява (поне при мен е такъв ефекта). Да не говорим колко е "полезно" за стомаха.
Активен

"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 842

Един ученик на пътя...

« Отговор #65 -: 20-05-2010, 16:24:34 »

Интересно ми .при Гала ходят всякакви хораи говорят всякакваи работи , полезни , лъжи и т.н. ...дали самата Гала живее здравословно или няма разбиране за тия неща ?

Аз понякога хвърлям око на конкуренцията на Гала - двете женици по бТВ от "Денят е прекрасен". Харесаха ми как направиха страхотно предаване за вредата от маргарините и изобщо транс мазнините. Тия дни я гледам едната от тях в реклама на маргарин Калиакра - играе майката в онази реклама с детския лагер на Калиакра. Те ти булка личен пример.  Cry Cry
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Един ученик на пътя...

« Отговор #66 -: 20-05-2010, 16:29:50 »

Да се върнем на темата. Какво мислите за усилената рекламна кампания, която се води по радиа и телевизии за огромната полза от кафето. Още малко ще го включат в списъка със суперхраните ухилен Било най-мощният антиоксидант... особено след преваряване всичките витамини си остават търкалям се от смях

Петко, кафето е една от най-продаваните стоки по света. Никой няма да позволи някакви смотани хорица, които четат повече, да развалят бизнеса. Здравословно е кафето, има антиоксиданти, и по 50 чашки на ден да пием, пак не е проблем. ама че съм ама че съм ама че съм

Иначе кафе не пия от над две години и съм супер щастлив и доволен. Интересни биха ми били някои системи за отказване на кафето. Писна ми от разни оплаквания покрай мен като "не мога да го спра".  weight_lift Като им кажа на такива хора за системата "студена пуйка" и не щат да пробват.
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #67 -: 20-05-2010, 16:30:41 »

Тия двете ми се струват на мен доста глупави , но това си е мое менение и не ангажирамникой с него.
Активен
Томирис
Hero Member
Неактивен Неактивен

Лунатик!

« Отговор #68 -: 20-05-2010, 16:34:19 »

Абе не можеш в един момент да водиш предаване за повсеместно уголемяване на цици, пък в следващия да се пишеш много "здравословен" и "природосъобразен". Двете неща взаимно се изключват.
Активен

"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Един ученик на пътя...

« Отговор #69 -: 20-05-2010, 17:45:34 »

Абе не можеш в един момент да водиш предаване за повсеместно уголемяване на цици, пък в следващия да се пишеш много "здравословен" и "природосъобразен". Двете неща взаимно се изключват.

Ааа, не е съвсем така. Виж тук Дейвид Улф как ни учи за колко много неща е полезен силикона  ухилен ухилен ухилен

(то нищо, че всъщност се говори за силиций, ама майтап да става).
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
ribkata
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 309

« Отговор #70 -: 20-05-2010, 18:03:29 »

мда, и в Италия вървя преди дветри години...даже една лекарка ми го е хвалила, в умерени дози било полезно. При мен дозите бяха конски.
за отказването (като за цигарите) препоръчвам чиста ликвириция, на български е сладък корен, дъвчиш, смучиш и все едно си пил кафе. Или напитка от женшен.
Активен
Buku
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 897

:)

« Отговор #71 -: 20-05-2010, 18:35:21 »

Не трябвало да се пие по 1 чашка дневно, а поне по 2-3. Дори и да имате високо кръвно ви се разрешават до 5 чаши. Щом лекарите го казват, значи е така мъдър търкалям се от смях търкалям се от смях търкалям се от смях

Оооолеле мамо! търкалям се от смях търкалям се от смях търкалям се от смях Ами ако не пием - тежко ни, горко ни! тъжен... чак ще ревна
А на кафе при ГОла наистина всякакви работи ще чуете...
Аз за последните няколко седмици имах 1-2 случайни "издънки" с кафе и открих, че е започнало да ми действа супер силно (логично, като изчезна кафето, изчезна и резистентността към него) и определено няма да повторя. При всички случаи гледах преди и след кафето да пия много вода, за да се намали до минимум обезводняването, както каза Томирис.
Ице, каква е тая система "студена пуйка", ако не е тайна? Нали не трябва да се ядат пуйки? амии... знам ли
Активен

Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Един ученик на пътя...

« Отговор #72 -: 20-05-2010, 19:14:23 »

...
Ице, каква е тая система "студена пуйка", ако не е тайна? Нали не трябва да се ядат пуйки? амии... знам ли

От английски "cold turkey". Като си пристрастен към някой наркотик и го спреш рязко, после получаваш ужасни мъки. Чувал съм, че израза идвал от там, че идва от треперенето и настръхналата кожа като на току-що оскубана пуйка.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cold_turkey
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #73 -: 22-05-2010, 13:05:01 »

И аз да се похваля че намалих кафето от едно ежедневно на едно през ден т.е веднъж на два дни. По-нататък мисля още да го разредя. слънце
Активен

titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #74 -: 22-05-2010, 17:31:53 »

Браво Деси, ти си супер, ако откажеш кафето ще те черпя Smiley)
Активен
Томирис
Hero Member
Неактивен Неактивен

Лунатик!

« Отговор #75 -: 23-05-2010, 08:08:05 »

Ама не кафе:)
Вярно, най-евтино е с кафе да черпиш ама...
Активен

titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #76 -: 23-05-2010, 09:44:11 »

Няма да е с кафе , споко Smiley)
Активен
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #77 -: 24-05-2010, 15:03:01 »

Ама да не забравиш! :)Мисля да си позволявам по едно само преди нощна смяна.
Активен

titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #78 -: 24-05-2010, 20:53:23 »

Аз не забравям , но или го отказваш или си го пиеш по едно преди нощна Smiley)
Активен
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #79 -: 25-05-2010, 01:19:04 »

:DАми няма как да го откажа напълно защото няма как да изкарам тези нощни без кафе. Ще пия по едно на 4дни.
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: