Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Суб агресивна интернет реклама на добавки  (Прочетена 34360 пъти)

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258

vijda se che nishto ne razbirash
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Петко, може и да си прав относно йогата, но аз определено само положителни ефекти съм видяла от фитнеса. И тук става въпрос за умерени натоварвания, а не за ненормално трупане на мускули на всяка цена. От едното до другото има огромна разлика. За ставите не си прав. Аз преди да започна да ходя на фитнес имах проблеми със ставите и ми се обаждаха от време на време, коленети ми често пукаха, гърба също ме наболяваше ако продължително време съм наведена /работя права и доста често съм наведена за да работя на компютъра/. Но с течение на времето забелязох, че мускулатурата ми укрепна ставните връзки и гърба се заздравиха и от както правя умерени силови тренировки се чувствам много добре. Правя и всеки ден кардио тренировки, които покачват много тонуса и те енергизират за целия ден. И като цяло много ми се промени структурата на тялото. Относно хармонизирането на хормоните и правилно функциониране на вътрешните органи много важни са също храненето, почивката, съня, слънчевата светлина. Спорта е само едната част от пъзела за дългосрочно здраве. Просто всеки усеща най-добре за себе си от кое се чувства най-добре.
Активен

blade

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57

Много правилно Деси!
Йогата е много хубаво нещо, но някои хора си мислят, че йога е всичко.
Според мен не е правилно човек така да се ограничава - това е един вид затваряне за всичко останало, което до нищо добро не води ;)

П.С. Не искам да засегна никой, просто това е мойто мнение...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Аз те подкрепя острие , йогата трябва да се съчетава според мен и още няколко човека със силови упражнения. Моят инструктор по йога - Дани ми разказа за някакъв пич , който само йога , разтегляне усукване и накрая получил след няколко години някакво увреждане. А го предупреждавали, вкл. и неговият инструктор, че трябва и силови упражнения да прави. Дани ни дава задължително изометрични и препоръчва да се правят силови при възможност.Всъщност като се замисля вероятно в йога има и такъв силов комплекс, но аз да не съм запознат с него. Но е хубаво да се тренира за сила .
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

За фитнеса вече и аз съм компетентен. (26 год. стаж )  Разумно и умерено  не е опасно.  За тези години не съм имал нито една травма ! ( Раменните стави са най уязвими , трябва да се избягват някои от упражненията за тях)

За Деси мога да потвърдя ( оня ден се запознахме) - има стряскащо  изящно телосложение.  ( Не знам доколко е подобрено от фитнеса, не съм я познавал преди :) )    Не пуска снимка тук вероятно от скромност. А може и да не й разрешават :)

Фитнесът има отношение не само към мускулите на тялото , ако ме извини beelee , а и към цялата енергийна система на човека. Това го научих наскоро ,след като синтезирах накратко ( за  предмета китайска медицина, който "изучих" миналата година )  книжката на Малахов  за китайската медицина.  ( Вярно , Малахов не е китаец, но като чели се е осведомил достатъчно отякъде.. :)  )  Та ето накратко :

Б)  Системата за разпределение на енергия -  Енергийните канали. Идеята е следната : За да работи една енергийна система добре ,трабва да има добра циркулация на енергия в самата система. В енергийните полета потенциалът е най-висок, а в клетките – най-нисък. При липса на физическа активност клетките изразходват минимум енергия, с което се намалява циркулацията на енергия, енергийната система работи неефективно.
                               1. Умереното физическо натоварване до леко изпотяване прекрасно активира енергийната система –предизвиква активно хранене на клетките и оптимално производство на енергия от храносмилателна ,дихателна, хормонална система .


В много сбит вид ще пусна  тази разработка като отделна тема.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Аз започнах да ходя и на фитнес,усещам че нямам достатъчно натоварване в ежедневието.Йога правя всеки ден,понякога в неделя не правя.
Правя набирания на лост,кофички,малко за гърди и ръце,завършвам с кардио-бягам на пътеката.
След фитнеса се чувсвам много добре,както и след йога. Не се напъвам с много тежко,не правя тяги,клекове и за крака. След бягането усещам как кръвта се е раздвижила и имам тонус след това.
Най-важно е да имаш усет и да си знаеш възможностите.А също и търпението,хубавите работи стават с упорита работа. :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

След бягането усещам как кръвта се е раздвижила и имам тонус след това.

Бягането на пътека натоварва най-вече психиката. Уж човек се движи а все на едно място стои.
Събира ми се средно 6-7 пъти в годината мъчение на пътека, в дъждовния сезон. Бягането навън особено около морския бряг не може да се сравни с никакъв уред в зала.
benato първите 10 минути някак минават ама нататък човек почва да се чуди с какво е съгрешил за да се измъчва :). Стадионите ми действат по същия начин, Хубаво е началната и крайна точка на разходката да не се виждат едновременно на хоризонта. Измъчихме се тая зима, то едни води, едни студове.

« Последна редакция: 29-03-2010, 19:02:07 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Абсолютно си прав. Но няма голям избор,а и валеше. Сега като се столпли ще бягам сред природата. Е ,не може да сме щастливци всички, да имаме море в краката :surpris_23: :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172

Хм, може би и карането на колело на едно място натоварва психиката, не знам, но мен не ме натоварва никак. Даже обратното - като си пусна и радиото, става още по-приятно. Признавам, че от малка мразя да бягам, ужасно неприятно ми е, затова залагам на други спортове. Ех, ако можеше да поиграя волейбол или федербал както едно време... За федербала може да назоря половинката, но да се стопли още малко.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Много правилно Деси!
Йогата е много хубаво нещо, но някои хора си мислят, че йога е всичко.
Според мен не е правилно човек така да се ограничава - това е един вид затваряне за всичко останало, което до нищо добро не води ;)

П.С. Не искам да засегна никой, просто това е мойто мнение...
Само да уточня, че 2,5 години съм прекарал по фитнес зали....за това време само 2 занимания съм пропуснал....няколко години се занимавах с тенис на маса, малко с футбол....за 27-те си години имам достатъчно опит, за да разбера какво е йога. Супер стана, че не открих йогата преди 10 или 15 години, а именно сега...защото сега мога да я оценя.
Трябва опитност при хранене, физическа активност(спортове)....навсякъде трябва опитност, за да можем да седнем и да синтезираме нещата, а не просто да се палим по нещо си ;D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

vijda se che nishto ne razbirash
Бях стигнал до положение да вдигам с една ръка 75% от собственото си тегло над главата. Ти като разбираш можеш ли го?

За две години безкомпромисни тренировки бях достигнал до края на това, което бодибилдинга може да ми даде. Мускулите спряха да нарастват (само ставаха по-твърди) - единствено физическата ми сила се увеличаваше (мнооого бавно). Йогата ми дава много (фигурата, осанката, походката, ...) и съм далече от окончателното което може да се постигне с нея.
Разбира се ползата от йогата не е само на физическо ниво както е при повечето спортове и не съм много съгласен да я вкарват в графата спорт.

Аз те подкрепя острие , йогата трябва да се съчетава според мен и още няколко човека със силови упражнения. Моят инструктор по йога - Дани ми разказа за някакъв пич , който само йога , разтегляне усукване и накрая получил след няколко години някакво увреждане. А го предупреждавали, вкл. и неговият инструктор, че трябва и силови упражнения да прави. Дани ни дава задължително изометрични и препоръчва да се правят силови при възможност.Всъщност като се замисля вероятно в йога има и такъв силов комплекс, но аз да не съм запознат с него. Но е хубаво да се тренира за сила .

Ето ти демонстрация в която има доста силови асани  http://www.youtube.com/watch?v=AeOTEs4QysM
Тези умения не можеш ги постигна с вдигане на тежести (имам впредвид само силовите асани от демонстрацията)
За фитнеса вече и аз съм компетентен. (26 год. стаж )  Разумно и умерено  не е опасно.  За тези години не съм имал нито една травма ! ( Раменните стави са най уязвими , трябва да се избягват някои от упражненията за тях)

За Деси мога да потвърдя ( оня ден се запознахме) - има стряскащо  изящно телосложение.  ( Не знам доколко е подобрено от фитнеса, не съм я познавал преди :) )    Не пуска снимка тук вероятно от скромност. А може и да не й разрешават :)

Фитнесът има отношение не само към мускулите на тялото , ако ме извини beelee , а и към цялата енергийна система на човека. Това го научих наскоро ,след като синтезирах накратко ( за  предмета китайска медицина, който "изучих" миналата година )  книжката на Малахов  за китайската медицина.  ( Вярно , Малахов не е китаец, но като чели се е осведомил достатъчно отякъде.. :)  )  Та ето накратко :

Б)  Системата за разпределение на енергия -  Енергийните канали. Идеята е следната : За да работи една енергийна система добре ,трабва да има добра циркулация на енергия в самата система. В енергийните полета потенциалът е най-висок, а в клетките – най-нисък. При липса на физическа активност клетките изразходват минимум енергия, с което се намалява циркулацията на енергия, енергийната система работи неефективно.
                               1. Умереното физическо натоварване до леко изпотяване прекрасно активира енергийната система –предизвиква активно хранене на клетките и оптимално производство на енергия от храносмилателна ,дихателна, хормонална система .


В много сбит вид ще пусна  тази разработка като отделна тема.


Бате Бино, имаш конструктивна критика, затова, че вадиш нещата от контекста. Под физическа активност китайците нямат впредвид вдигане на тежести. Както знаеш при цигун и тай-чи присъстват леки движения, но те са релаксирани. А при статичната даоска медитация единственото което може да се нарече натоварване е да държиш скротума прибран, ануса свит, погледа фиксиран върху върха на носа (ако не си със затворени очи) и езика допрян до небцето.

Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 да , да, възможно е.  Ама и не казват пустите китайци какво имат предвид под "физическа активност "  Специално това книжле  беше нещо като "модерно тълкувание на кит. медицина" , възможно е да са имали  предвид и друго освен цигуна.     А може и да са имали предвид само стягане на ануса , както викаш ти :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

...
За Деси мога да потвърдя ( оня ден се запознахме) - има стряскащо  изящно телосложение.  ( Не знам доколко е подобрено от фитнеса, не съм я познавал преди :) )    Не пуска снимка тук вероятно от скромност. А може и да не й разрешават :)

Фитнесът има отношение не само към мускулите на тялото , ако ме извини beelee , а и към цялата енергийна система на човека. ...

Да ти кажа, на мен Деси ми е ясна само като и гледам аватара :) Горе-долу моето тяло мечта :)

За енергийната система пропуснах, моля да ме извините. С покачване на активното тегло няма как да не се покачи и общия тонус, но за трениране на издръжливостта е необходимо също и кардио.

Като резултати за себе си мога да кажа, че тренировките ми помогнаха да осъзная тялото си, да усетя къде имам по-слаби места и да ги засиля, както и до къде ми свършва тялото и почват мазнините - тогава почнах да си лекувам целулита.
Занимавам се също и с енергийни техники, но не йога, защото в моята школа съветват да не се комбинират системите. Много съм доволна, преди имах необясними болки, схващания, не се наспивах и други на пръв поглед дребни неща, но като се замислиш - доста тежест придобиват всички заедно.

И аз мразя да тичам, говоря за монотонно кардио. Спринтове си правя, особено покрай Робин  tooth Обичам също да карам колело и да катеря планини и скали :) в залата никога не можеш да ме накараш да правя кардио, както и да тренирам на машини. Ей я Витоша - зиме, лете, слагаш вседеходките и оп - на баира  :sorcerer - emotloader:

Злояд, това което описваш в последния абзац е същото, което треньора ми ме караше да правя по време на всяко упражнение. Стягането на корема, кръста, гз имат стабилизиращо действие, независимо за коя част е упражнението - тези неща влизат в понятието "техника" или поне мен така са ме учили :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Бате Бино, благодаря за комплимента! :fluretaa:
Едно въпросче към Злояд, Титан и Петко: Какво ви накара да се откажете от фитнеса и да се насочите към йогата? Кой беше повратния момент т.е какво се случи за да си промените отношението в съвсем противиположна посока?
Питам само от любопитство.
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258

vijda se che nishto ne razbirash
Бях стигнал до положение да вдигам с една ръка 75% от собственото си тегло над главата. Ти като разбираш можеш ли го?

t.e. 40-50 kila?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Бате Бино, благодаря за комплимента! :fluretaa:
Едно въпросче към Злояд, Титан и Петко: Какво ви накара да се откажете от фитнеса и да се насочите към йогата? Кой беше повратния момент т.е какво се случи за да си промените отношението в съвсем противиположна посока?
Питам само от любопитство.
С фитнес се занимавах периода 2001-2003 г. Конкретният повод, заради който спрях е, че си контузих лакетната става на дясната ръка. Оказа се проблем със сухожилието. Хапчета(НСПВС - нестероидни противовъзпалителни средства), физиотерапия, а накрая и тежката артилерия - кортикостероиди инжекционно. Един познат лекар тогава ми обясни много просто нещата. Вдигаш щанги. Мускулите нарастват, но сухожилията не. Те стават малко по-издържливи, но не нарастват. В един момент просто не могат да поемат постоянно увеличаващата се тежест и хоп - контузия. И понеже аз съм с грацилна костна система, т.е. тънки кости и халтави(слаби) стави, не съм никак, ама никак нацелил фитнеса като занимание ;D
Но имаше и други неща симптоми, че нещо не е наред. Започвах да се затруднявам повече от връзването на обувките ми, отколкото от блъскането в залата :Content_4 - emotloader: И най-сериозната причина: хората ми казваха, че изглеждам много добре. Момичетата също се обръщаха да видят ръка 42 см ;D :D :D ОБАЧЕ на мен не ми беше комфортно в кожата ми. Теглото(80 кг) ми пречеше. Трудно го носех. Много се тъпчех. Ако не се натъпча, венага губех килограми. Всичко беше едно голямо насилие. Да не говорим, че на психическо ниво започвах да се мисля за много велик....но това е страничен ефект от комбинацията его+тестостерон :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258

omg petko ne moga da si te predstavq s biceps 42 santimetra :Confus_3:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

vijda se che nishto ne razbirash
Бях стигнал до положение да вдигам с една ръка 75% от собственото си тегло над главата. Ти като разбираш можеш ли го?

t.e. 40-50 kila?
Когато бях 65 кила (максималното, което някога съм тежал) вдигах 50.  Означава да разделиш теглото си на 4 и да умножиш по 3.


Като бях в девети клас си докарах ос от вагонетка 50 кг. С нея се налагаше да тренирам всичките си мускулни групи. Имах и един лост в коридора за набирания. Тренировките ги правех по система - бях си взел книгата "Културизъм за всички" на Атанас Джананов и тренирах по схемата за качване на маса. Резултатите не бяха лоши (зависи от поставените цели). Понякога се случваше да ме заболи гърба между плешките, когато сгъвах за бицепси или да си разместя някоя китка. Това, че тренирах си имаше и хубави страни - имах си фен клуб (приятен гъдел за егото) и моите приятели като ме видеха и почваха : "аиде хвърляй тениската да гледаме мускули". Повечето от тях последваха примера ми и започнаха да се занимават с фитнес (правеха по някоя щанга и се събираха по 2-ма 3-ма в някое мазе). Един от тях ходеше на републикански състезания по културизъм и по канадска борба (не ги следя - може и още да ходи).
Чувствах се напълно здрав (сега знам колко е относително това понятие), но като повечето занимаващи се с фитнес бях хронично глъмав - само трябваше някои да ми каже:"Не можеш да направиш това" и веднага го убеждавах в противоположното.
Като бях последна година в даскалото започнах да се замислям за неща от сорта: Правя мускули, ама види се, че няма още дълго да нарастват. Явно това не е системата с която може да се постигне физическо съвършенство. В края на краищата от силния винаги се намира някой по-силен. И обърнах поглед към източните форми на самоусъвършенстване - въздействат цялостно, а не само върху тялото.
Имам един рафт в библиотеката пълен с литература за бойните изкуства. Докато в една руска книга прочетох термина "даоска йога" и че с такива методи трениращите бойни изкуства постигат съвършенство. За самите даоси пишеше, че не консумират месо, сол, мазнини. казах си - някой ден ще пробвам да спра месото ама как ще стане (не признавах ядене ако няма месо).
Раздадох си щангите (и без това ми предстоеше казарма) и пробвах да правя асаните от книгата "Хата йога" на Ева Рюшпол. Опита първия опит не беше много успешен и си рекох "Я да пробвам тай-чи". Бях научил кратката форма и я изпълнявах доколкото може (защото за нея трябва площ 4*4 метра) а аз се мъчех на по-малко пространство. И пак се върнах към асаните - не им трябва толкова площ.
Като влязох в казармата срещнах правилния човек - лейтенанта беше йога, майстор на каларипаят -индийско бойно изкуство  и някои други китайски стилове в бойните изкуства, а най-важното - вегетарианец и познаваше доста йоги от по-старото поколение. Малко по малко му станах ученик и благодарение на неговия пример се реших да спра месото - голям зор беше наистина.
Той ми намери книгата на Венцеслав Евтимов "Йога", много от книгите на Дънов, Желязната риза на Мантак Чиа (тогава тя се разпространяваше под индиго или на ксерокс). Научи ме на интересни методи за контрол върху мислите и желанията чрез водене на дневник.
 Тогава взех решението да отложа секса поне докато навърша 23 години (те пък взеха че станаха повече за мой късмет)
Като студент трябваше да спортувам някакъв избран от мен спорт и ходех на джудо (йогата ми помогна много за овладяването му - бях се научил да усещам как ще ме атакува противника преди да го е направил) в продължение на две години - спрях, защото в един момент не остана време от заверки и изпити.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Значи си имал учител и то добър. :Content_14: :laugh: Я кажи за дневника повече.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Бате Бино, благодаря за комплимента! :fluretaa:
Едно въпросче към Злояд, Титан и Петко: Какво ви накара да се откажете от фитнеса и да се насочите към йогата? Кой беше повратния момент т.е какво се случи за да си промените отношението в съвсем противиположна посока?
Питам само от любопитство.

:) Аз не съм се отказвал от фитнеса , просто дойде момент ,в който нямах достатъчно време , обръщах повече внимание на жените  tooth и известно време си бях добре и без фитнес :) После нещо се сдухах и много наблегнах на яденето и мързела и резултатът не закъсня - стодвадесет и няколко кг лоена топка.
Една-две години прекарах в това състояние и след това взех мерки - спрях месото, година по-късно мляко и производните , остана само маслото , което спрях миналата година и тръгнах на йога , това лято пак ще започна да се занимавам с фитнес. Леко , без големи тежести за 2-3 месеца ще се оформя.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 23 запитвания.