Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да си направя толкова любимите ми шопска салата и таратор  (Прочетена 7294 пъти)

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

Споделете как си правите таратор за през лятото и шопска салата
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Таратор с някакво мляко от ядки или семена/зърна.
Салатката...вместо сиренце, тофу.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

С тофу,шопска :D таратора не ме блазни ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Това какво прави в "десерти и неустоими изкушения"  :D Той тараторът вярно си е голямо изкушение... не съм била суровоядка лятно време досега и не знам как се прави, предполагам с подквасено ядково мляко?

шопската салата я облагородявам на вариант без сирене отгоре и готово  ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

marulka,ядковото мляко може ли да се подквасва?(не съм наясно,тепърва навлизам в материята) ;)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Жаки бе написала в сайта как да си правим сурово кисело мляко. Иначе, за таратора, мисля, че може да стане и само с ядково, просто по-гъсто. А шопската.... в суровоядството няма алтернатива на сиренето в същия вид. Има разни сирена, за които Мер е давала рецепти, може някои от тях да се сложат в салатата.
Като си овкусиш салатите със смян сусам, ленено семе, слънчоглед... стават толкова богати и прекрасни, че може и да не ти липсва повече сиренето.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

аз си подквасвах вече 2 пъти кисело мляко от овесени ядки, ползвах подкваса от соево кисело мляко (в Пикадили има)

меляте ядките на брашно, заливате с топла вода да омекнат и после пасирате като добавите още топла вода (горе-долу на 100гр ядки се пада 1 литър вода), прецеждате и наливате в буркани като слагате по 1 лъжица от соевото мляко в буркана и разбърквате много добре

за подквасването има 2 варианта - или завивате бурканите с много кърпи за да се запазят топли, или във фурната на 45 градуса като ви препоръчвам поне 10 часа за да се подкваси добре, особено е подходящо ако си сушите нещо друго да сложите и бурканчетата отстрани до него, тряя се пести енергия и време ;D

на вкус има общо с кисело мляко, но на вид не става така гъсто... ще пробвам и с мляко от други ядки, може да е по-сполучливо... всъщност като се замисля, то и кравето кисело мляко не става гъсто, само това ментеливото по магазините е гъсто, ние си правехме домашно и е съвсем друго нещо... хем на вкус е по-друго (на мен никак не ми харесваше), хем като обърнеш буркана веднага пльоква навън  ;)
« Последна редакция: 13-05-2009, 21:34:07 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

M_nik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27

Продава се (ако не ви се прави ядково) и царевично, и оризово, освен соевото мляко.
Не съм пробвала да го квася, но на вкус не е лошо и предполагам би хванало, колкото и ядковото.
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Правила съм един път соево мляко,но честно казано-нещо не ми допадна на вкус.Явно трябва да опитам с други ядки.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 23 запитвания.