Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Келп ...по колко на ден?  (Прочетена 9277 пъти)

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Келп ...по колко на ден?
« -: 07-01-2011, 21:58:56 »

Здравейте, взех си от онлайн магазинчето на Мер келп на прах, но никъде не беше посочено по колко е препоръчително да се приема на ден. Понеже четох, че е по-добре да има човек едно на ум при добавката на това водорасло към режима си, реших първо да попитам преди да стигна  до някой нежелан ефект.
Иначе поразрових се малко де, пишеше на някой места, че ако при прием човек усети някакъв дискомфорт като ускорен пулс, нервност, проблеми със съня ...какво друго имаше.. леко повишена температура и му е по-топло от обикновено...значи щидовидната жлеза е във хиперфукнция и приемането на келп е изкл=чително противопоказно.  ??? Сега започвам да се чудя защо и си го поръчах, имам съмнения, че със щитовидната жлеза нещо не ми е наред, но какво точно ...не знам със сигурност, пък и може да си внушавам.
Добре де, смятам да започна с по 1/4 ч. л. сутрин, смесено с лимонов сок примерно, и да проследя първата седмица как ми се отразява. Не знам дали това нищожно количесто би оказало някакво влияние, но ...хм някой да има е приемал досега келп? Как смятате хорица, дали има причина да се притеснявам?  :surpris_23:
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Келп ...по колко на ден?
« Отговор #1 -: 07-01-2011, 22:15:47 »

Май съм нещо ..чела-недочела..добре де, личи си, че нямам познания в тази област...тъй че извинете ме за неточностите  :flowers2:
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Келп ...по колко на ден?
« Отговор #2 -: 07-01-2011, 22:29:04 »

Ами аз имам келп на прах. Ръся салатите с него и го ползвам в разни рецепти. Не съм чела за препоръчителни дози и за противопоказания.
Активен

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Келп ...по колко на ден?
« Отговор #3 -: 08-01-2011, 23:39:36 »

Тъй..днес два пъти си взех по половин кафява лъжичка келп, разбъркан във вода. Понеже досега не съм опитвала водорасли под каква да е форма, нямаше как неприятния вкус да не ме изненада...но айде, там да е мъката.  tooth Иначе това, което забелязвам...не знам дали си внушавам или не, но и на двата пъти ...секунди след като глътна водицата, ми скоква двойно настроението  :laugh: ...някак по-веселичко и усмихнато ми е, ще ми се някоя щуротийка да свърша, малко по-заредена с енергия се чувствам ...
Така де, това са първите ми и съвсем бегли ...набл=дения. Малко странно ми е, по-скоро като че ли си внушавам ..отколкото подобен ведър резултат да ми носи това прахче...но кой пък знае.  :sorcerer - emotloader:
Хайде поздрави и до скоро  :Content_22:
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Келп ...по колко на ден?
« Отговор #4 -: 09-01-2011, 00:45:41 »

Мер да не би да ти е пратила от другите прахчета по погрешка? tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Келп ...по колко на ден?
« Отговор #5 -: 09-01-2011, 11:52:23 »

хахах бъзикай се ти, ама има си го от едно или друго това по-приятно усещане  ;D....айде сигурно съм преувеличила, но тъй пък ми се стори първоначално ...или ми се иска да бъде ;D
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

feia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Келп ...по колко на ден?
« Отговор #6 -: 09-01-2011, 14:07:16 »

Аз от скоро  ползвам таблетки kelpamax-160 табл.=48 грама.Пие се по 1 т. дневно=150 микрограма.Ако знаеш йодното съдържание на твоя келп,би могла да си сметнеш дневната доза.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Келп ...по колко на ден?
« Отговор #7 -: 09-01-2011, 18:51:02 »

Аз от скоро  ползвам таблетки kelpamax-160 табл.=48 грама.Пие се по 1 т. дневно=150 микрограма.Ако знаеш йодното съдържание на твоя келп,би могла да си сметнеш дневната доза.
Призовавам да се избягват всякакви таблетки, освен ако не са животоспасяващи. Особено за нещо, което го има в природата... то всъщност тя ни е дала всичко, като се замисля ;D

nanu, спокойно 1 чаена лъжичка можеш да приемаш на ден, ако не си имала някакви проблеми с щитовидната жлеза. Аз в смутито(зелено нектарче) си слагам половин лъжичка и вече 2 седмици го ползвам същия келп ;)
http://store.zemianazaem.com/index.php?route=product/product&product_id=90
Но миналата година ми гледаха профилактично щитовидната и си знам, че е съвсем нормално при нея всичко. И аз съм чул за кофти ефекти, но спокойно! Това е за хора, които хем превишават дозата в пъти, хем си имат хиперфункция.
За секунди е невъзможно да имаш какъвто и да е ефект. Само една венозна инжекция може да даде такъв резултат или както е в твоя случай - бързата мисъл(внушение) ;D ;) :)
« Последна редакция: 09-01-2011, 19:09:19 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 22 запитвания.