Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Еко био магазинче търси своето семейство :)  (Прочетена 29132 пъти)

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

  Здравейте, в този прекрасен форум, на незаменимия сайт Земя На Заем, вярвам че ще срещна хората които се интересуват от опазване на околната среда, суровоядство, вегетарианство, биологично чисти продукти както и всички светли и природни начини да изживеем живота си усмихнати. Затова искам да отправя към вас най-топла покана, на когото би доставяло радост да работи в едно новооткриващо се биомагазинче, нека се чувства поканен. :).
  Магазинчето е анти-комерсиално, анти-стресово, анти-супермармаркет, анти-негативни емоции. Но най-вече магазинчето е ЗА - да имаме избор и да се храним по добре, да предоставим на хората възможност  за избор и да им покажем че ако искат да променят живота си към по-природна и здравословна ориентация, има място където да отидат и се чувстват у дома си.

Благодаря ви и много се надявам че тава мое малко съобщение ще предизвика вашият интерес и усмивка, и че някой ще види себе си като част от хубавата идея на нашето био магазинче  :Content_22:.


Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

  Здравей Гъбке  :Content_22: тук всички се интересуваме от посочените от теб теми :) така, че си попаднала на точното място. Идеята за магазинче е страхотнааааа и още повече, че търсите персонал, който се интересува от това. Хубаво е хората, които продават да са компетентни и да им е приятно от работата. Кажи нещо повече за магазинчето, къде се намира, колко човека ви трябват, работно време... :) 
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Здравей, Гъбке и добре дошла  :fluretaa:
Я дай малко повече инфо за това магазинче от приказките  :peperudi:
Активен

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

 Благодаря много за посрещането, добре съм заварила в този слънчев форум  :flowers2:

       Био магазинчето предстои да бъде окрито в края на април, искрено се надяваме да сберем над десетина усмихнати, съдечни хора със живи интереси към здравословния, еко и природосъобразен начин на живот. Защото когато сърцето ти принадлежи на една красива идея, осъществяването й е удоволствие, и макар работата да е важна, хубаво е да доставя това зареждащо удоволствие.

       Проявите ли интерес, не се колебайте, пратете ми лично съобщение или писъмце на ilonka_ivanova@abv.bg, можете да добавите една цветна весела автобиография със снимка. Също така можете да ми пратите на лично съобщение телефон за свръзка и аз ще ви потърся, за да се видим на живо.

       И както твърди един мой любим изказ "За повече контакти, търсете разклонител"  :D, разбира се не си взимайте разклонител, ако имате нужда от повече информация, аз с голямо удоволствие я предоставям, топла, актуална, току що излязла от офис-пекарната.  :):Cherries

      

« Последна редакция: 18-03-2010, 19:31:03 от Gubka »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Не че се заяждам,но да ме осветлите  кое е полезното и здравословно в този продукт :
http://balevbio.bg/index.php?main_page=product_info&cPath=17&products_id=116

Произволно го избрах,а това:
http://balevbio.bg/index.php?main_page=product_info&cPath=24&products_id=194
Консервиран сок в алуминиева кутия ли е ? Ако е така,наздраве и да ви е сладко. Химическата индустрия запълва пазарна ниша,къде е мисълта за здравето тук? :surpris_23:
Анти това,анти онова,но въпроса е да изпълниш думите със съдържание.
Цитат
Но най-вече магазинчето е ЗА - да имаме избор и да се храним по добре, да предоставим на хората възможност  за избор и да им покажем че ако искат да променят живота си към по-природна и здравословна ориентация, има място където да отидат и се чувстват у дома си.

Ако с подобни продукти, това може да се постигне,вие сте на път да постигнете непостигнатото.
Всеки има право на изказ и самореклама,но коректноста създава лоялните клиенти,а тя изисква да се каже,че това си е химия и няма нищо общо със здравето.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Именно то е само БИО , но не е здравеполезно. Всъщност не видях да се предлага чиста храна.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Именно,затова говоря за химическа индустрия,а да не говорим,че био означава жив.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

Бизнес,който гъделичка снобизма е печеливш(и тук има от тях),също и суетата.Нищо лично и нека Gubka не се засяга,Бог обича всички!
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Бизнес,който гъделичка снобизма е печеливш(и тук има от тях),също и суетата.Нищо лично и нека Gubka не се засяга,Бог обича всички!
Това все едно аз съм го писал,  100 процента съвпадение.  :Content_14:


Бих добавил и доза позитивизъм.  Горещо приветствам инициативата ви, не мога да си позволя само да критикувам, в момента 02:13 се захващам да разглеждам продуктите и ако открия 5 артикула вписващи се в категория "здравословни" ще раздавам целувки.

Пс: Отделих над 30 минути внимателно разглеждане на интернет магазина. Информацията е на ниво, снимките на продуктите са големи. Приятна визия сте постигнали !
Не харесах нищо освен може би масло от авокадо (Кения ). Сред любителите на консерви ще пожънете успех 
« Последна редакция: 16-03-2010, 03:40:25 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Здравейте,

   Какво е БИО продукт- продукт, който е призведен без каквито и да е!!! химикали, затова не разбирам benato за каква химическа промишленост му се е сторило уместно да говори - всички съставки в пастета и в която и да е друга консерва са естествени и се ползват от векове от хората като консерванти - става въпрос за местни растения и гъби.!!! Така че моля benato да бъде конкретен и да ми посочи един химикал, който е прочел някъде в съдържанието!!!.Важно е да се знае че съставките на био продуктите са гледани без пестициди и изкуствени вредни наторители и всякакви други модерни земеделски приумици!!! Където пише продукт на биологично земеделие, това е където има звездичка до продукта - това означава че продуктът пристига от ферми, със сертификат за биологично чисто призводство. Лично за себе си, а и за хората които обичам не мога да си представя какво още мога да искам от един био продукт.

Колкото до свежестта - ДА - свежата храна е най- полезна и магазинът ЩЕ ПРЕДЛАГА такава, както и много неща домашно приготвени на място! давам още малко информация относно продуктите които предлагаме в Интернет, информация която е моето субективно мнение - повечето продукти са вносни, защото както знаете в България за съжаление не винаги можем да сме сигурни в чистия биологичен произход, Повечето продукти са от Германия, която е страна със строги принципи в биологично чистото земеделие, един различен свят в който зад сертификатите наистина застават качествените продукти.

Благодаря ви много за вниманието. Надявам се недоволните постове да са продиктувани от любопитсво и желание за знание, което аз много уважавам и вярвам че всички трябва да имаме любопитство, защото това е което ни движи да се развиваме.

Ако имате още въпроси с радост ще ви отговоря. Пожелавам ви слънчев ден :Content_22:

Послепис: Съжалявам че в България сме така затрупани с лъжи, съжалявам че всеки се опитва да измъква вместо да дава. Затова лично знам колко е трудно да не мислиш негативно и със съмнение, дори когато виждаш нещо хубаво. Все пак се надявам че с времето и борбата за по- добър живот ще се намери място и за оптимизма...а и за биологично чисто производство в България - защото ние най- много от всички имаме на разположение природните ресурси, за да призвеждаме хубави слънчеви храни. Нашият магазин ще се постарае максимално да работи със Български сертифицирани производители, защото местното производство е слънчевото сърчице на една страна.

И най - вече искам да знаете че моят пост не е реклама, той е единствено с цел, който ни хареса и ни подпомогне със своето доверие да стане част от нашия екип. :flowers2:
« Последна редакция: 16-03-2010, 08:30:04 от Gubka »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Gubka, браво, че подбираш персонал по този начин. Уверявам те, че тук всички се съобразяваме с природата и със здравословното. Но има нещо, което ще ти стане ясно, само ако си чела доста във форума.
Идеята тук е да консумираме храни, които на първо място са полезни за организма ни, и чак след като минат този филтър, се интересуваме вече от качество, начин на отглеждане и т.н. За повечето от нас един био или органик соев пастет или плодов сок, са чисто и просто боклуци. Никой не се съмнява, че са отгледани коректно, както си пише в лиценза за такива храни. Давам(той Бенато го даде всъщност ;D ) пример:
Продукт: http://balevbio.bg/index.php?main_page=product_info&cPath=17&products_id=116

хранителни дрожди - много вредни....много сме ги обсъждали вече
картофено нишесте - и картофите и нишестето са боклуци, камо ли картофеното нишесте tooth ....картофи слагаме в някой от соковете(да, в суров вид, разбира се)
сушени гъби - гъбите са мъртва храна, не само според йога, а и според много други системи. За справка погледни в темата за гъбите във форума.
палмова мазнина - спорен продукт, който предизвика много полемики, дори на национално равнище.
С оглед на съставките и на това, че са произведени далеч от БГ, можем да отбележим, че от гледна точка на енергиите(ИН и ЯН) продуктът е мъртва храна.
Трябва да споменем и лошия избор за опаковка - пластмаса.
Като заключение мога да кажа, че само по време на война и масов глад, бих опитал от този пастет. Но не и в мирно време.

Gubka, може би написаното от мен ще ти се стори много критично, но по-добре, че не беше анализирал някой друг ;D
Само да добавя, че бонбони, шоколади, десерти, торти, хлебчета, фрешове, нектарчета, пастети, майонези, сосове, мюсли, бисквити сами си ги произвеждаме, или поне в повечето случаи, който не го мързи и има малко време, си прави сам храните. Който няма време или не обича да се занимава, си похапва сурови ядки, семена, кълнове, пресни плодове и зеленчуци, мед. Такъв режим на хранене изповядваме в този форум. Просто нямаме нужда от сертификати. Просто тук сме такива ;D :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

   Разбирам напълно за какво ми говориш. :) Храните които си описал като здравословни, ядки, мед, кълнове и аз употребявам предимно тях. Защото те дават жизнени сили. Но не съм човек, който изпада в крайности.Не вярвам че картоф или гъба гледана с любов и внимание може да ми навреди. Малка съм още, имам много да се уча за живота вселената и всичко останало.  И много да чета страниците на този форум :).

   Може би когато бях по - малка изпадах както и други хора, в крайност за всяка борба. Моята мъдрост сега е one step at a time, стъпка по стъпка в правилната посока, за правилната борба. Насърчавам биопроизводството, и уважавам суровоядството като начин на живот, мисля че двете в бъдеще могат да влезнат в хармония и взаимно да си помагат. Това си е лично мое мнение. Предпочитам да работя за добра промяна, отколкото да седя от едната страна на ринга и само да размахвам юмруци, в мач, който вече е бил загубен. Когато ям ядки предпочитам да знам че са гледани внимателно, без насилване на природата, вместо да взимам такива, произведени в машината на капитализма. Чисти храни, нима това не е идеята на сертификатите?

    Много се радвам че вие сте избрали да живеете по възможно най-чистия начин, искам това и за себе си, но както вече споменах имам още много да уча, затова мисля да започна от страниците във форума, от живия опит.  :peperudi:
« Последна редакция: 16-03-2010, 11:30:51 от Gubka »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

  Разбирам напълно за какво ми говориш. :) Храните които си описал като здравословни, ядки, мед, кълнове и аз употребявам предимно тях. Защото те дават жизнени сили. Но не съм човек, който изпада в крайности.Не вярвам че картоф или гъба гледана с любов и внимание може да ми навреди. Малка съм още, имам много да се уча за живота вселената и всичко останало.  И много да чета страниците на този форум :).

   Може би когато бях по - малка изпадах както и други хора, в крайност за всяка борба. Моята мъдрост сега е one step at a time, стъпка по стъпка в правилната посока, за правилната борба. Насърчавам биопроизводството, и уважавам суровоядството като начин на живот, мисля че двете в бъдеще могат да влезнат в хармония и взаимно да си помагат. Това си е лично мое мнение. Предпочитам да работя за добра промяна, отколкото да седя от едната страна на ринга и само да размахвам юмруци, в мач, който вече е бил загубен. Когато ям ядки предпочитам да знам че са гледани внимателно, без насилване на природата, вместо да взимам такива, произведени в машината на капитализма. Чисти храни, нима това не е идеята на сертификатите?

    Много се радвам че вие сте избрали да живеете по възможно най-чистия начин, искам това и за себе си, но както вече споменах имам още много да уча, затова мисля да започна от страниците във форума, от живия опит.  :peperudi:
Здравей и от мен , само искам да вметна, че гъбки гледани с любов има само в гората, където човешки крак не е стъпвал, там Природата ги е отгледала с любов, иначе ги гледат върху един компост, където изсипват чували с гипс и разни други минерали.
Освен това не участвай в нкакви борби, войни - това си е чиста загуба на енергия и средства :) И третото след като една храна е пакетирана със сигурност има химикали, за които може и да не знаеш. Както в почти всички пастети слагат овкусители , за които знаем че са вредни , но на 90 % от опаковките не се изписват - познай защо. Разбира се има си хора, които не считат здравето си за приоритет номер 1 и вероятно те ще са ваши клиенти и ще оценят продуктите ви по достойнство. А когато започнете да продавате жива храна с доказан произход и любов в отглеждането ще ни спечелите и нас. Пожелавам ти успех в начинанието и да се развивате :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Крайностите лесно се виждат, когато се изчистим. Колкото и добър, мил, любвеобилен да е един човек, изчиствайки се(дебело черво, шанка пракшалана и т.н.), започва да разбира света по съвсем друг начин. Това е нещо като да получиш нови сетива, които при раждането не са ти били дадени. Тогава, когато се изчистиш, ще разбереш какво става в организма ти при консумирането на този пастет, да речем ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Еееееееее, млого си прав за сетивата...работата е там, че те са ни дадени по рождение, които ние волно и неволно , закърняваме,затваряме и се получава ,така че гледаме и невиждаме, слушаме и не чуваме! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

:kisss:Еееееееее, млого си прав за сетивата...работата е там, че те са ни дадени по рождение, които ние волно и неволно , закърняваме,затваряме и се получава ,така че гледаме и невиждаме, слушаме и не чуваме! :surpris_23:
Напълно си права, бабо! Работата с тея сетива свършва още на 8-мия месец, когато захранват бебетата с месо :-X :-X :-X Голяма грешка, за която д-р Спок в последните си книги предупреждава да не се допуска :pensif_29:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Гъбке,задай си въпроса,аз бих ли яла този продукт,бих ли пила косерва от портокалов сок(био)това е киселина в алуминиева кутия,на това казвам химия.Би ли хранила детето си с това? Аз не бих.
Аз искам от един био продукт да е жив ,да ми дава енергия,минерали и витамини,и други такива.
Изкарайте да продавате пресен спанак,без пръскане и торене,маруля,лук,моркови,краставици, домати,орехи,семена,сушени български плодове без сяра, зехтин био,но не пречистен с пара,мед който не е центруфугиран и е 100%чист,кокосови и какаови масла-студено пресовани,тахан суров,това са за мен био продукти,а дали е химическа или ти му казваш-хранително вкусова промишленост,названието е без значение.
Полезноста на продуктите в сайта ви, е съизмерима с витамините по аптеките. Полезноста се изчерпва с ползите на продавачите.
Аз ще дойда в магазина ви,когато е готов и когато видя полезни неща,вложена любов и мерак,ще ви поздравя,тук не сме черногледи,а реалисти,държим нещата да се наричат с истинските им имена.

И молбата ми е да има повече живо БИО :Content_4 - emotloader:
мъртвото и преработено до неузнаваемост БИО има красотата на повърната абитюрентска рокля. tooth

П.П. Петко,като спомена Шанка-пракшалана,днес му друпнах една с 3,5ж литра вода и завършека с прясна. :laugh: :laugh:
« Последна редакция: 16-03-2010, 12:47:49 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Давам пример за надпис на етикет:
Съдържа диви малини и боровинки, брани в  троянския балкан, сушени при 48 градуса, добавена 1 процент аскорбинова киселина за консервант ( vitamin C )
или
Овес за покълване отгледан в добруджанска нива, реколта 2009-2010, олющен с патентовани машини внесени от Япония( Китай).
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Гъбке,задай си въпроса,аз бих ли яла този продукт,бих ли пила косерва от портокалов сок(био)това е киселина в алуминиева кутия,на това казвам химия.Би ли хранила детето си с това? Аз не бих.
Аз искам от един био продукт да е жив ,да ми дава енергия,минерали и витамини,и други такива.
Изкарайте да продавате пресен спанак,без пръскане и торене,маруля,лук,моркови,краставици, домати,орехи,семена,сушени български плодове без сяра, зехтин био,но не пречистен с пара,мед който не е центруфугиран и е 100%чист,кокосови и какаови масла-студено пресовани,тахан суров,това са за мен био продукти,а дали е химическа или ти му казваш-хранително вкусова промишленост,названието е без значение.
Полезноста на продуктите в сайта ви, е съизмерима с витамините по аптеките. Полезноста се изчерпва с ползите на продавачите.
Аз ще дойда в магазина ви,когато е готов и когато видя полезни неща,вложена любов и мерак,ще ви поздравя,тук не сме черногледи,а реалисти,държим нещата да се наричат с истинските им имена.

И молбата ми е да има повече живо БИО :Content_4 - emotloader:
мъртвото и преработено до неузнаваемост БИО има красотата на повърната абитюрентска рокля. tooth

П.П. Петко,като спомена Шанка-пракшалана,днес му друпнах една с 3,5ж литра вода и завършека с прясна. :laugh: :laugh:

С радост ти отговарям.  :Content_22:

    Да в магазинчето ще се предлагат свежи продукти, отгледани с любов във био ферми, които не използват вредни пестициди. Подчертавам свежи, в суровия им вид. Така че си добре дошъл да разгледаш, да прецениш, да видиш сам за себе си. Вярвам че ще ти бъде интересно :).

А относно био продуктите, повърнато не е първата ми асоцияция , нито стотната, предполагам предпочитам повърната бална рокля, защото повръщането е физиологичен процес, присъщ на човешкото тяло и не се срамувам от собственото си тяло, а и защото ще я сваля и изпера, поне ще имам рокля...избор.

За добавката в храна - витамин C, може би нещо не съм разбрала, но аз витамин C взимам и извлечен от грейфрут, помага ми когато се чувствам слаба, обикновено когато се сменят сезоните. Влива ми енергия.
Без да налагам начин на мислене, изказвам своято мнение. Добавките в био продуктите са естествени, всяка съставка също...няма нищо излезнало от лаборатория. И да. Грижа ме е много за собственото ми здраве и за здравето на хората които обичам, затова тези продукти са достатъчно добри за мен.

 Животът, който описвате като здравословен наистина е, но ми се струва че хора с отворено пречистено съзнание, не би следвало да се нахвърлят и изяждат нови идеи. В поста ми не е имало каквато и да било принуда да използвате тези продукти. И въпреки това ме обвинихте в недоглеждане към собственото ми здраве. За това ще ви кажа:

Тези продукти не съдържат каквито и да било ИЗКУСТВЕНИ добавки,
които са вредите за здравето
. БИО продуктките лирично казано са сготвените дарове от природата, в опаковка, това е начинът по който аз ги виждам, в тяхната същност.  Летата съм прекарвала на своето село, много добре знам какво е да си отгледаш храната с любов, да си я нарежеш и сготвиш...и да има разлика! Затова когато някой ми предлага домати, които не са насилствено отглеждани, хората които са ги оглеждали са били справедливо платени (fair trade), плодчетата са събрали слънце, след това са били откъснати, нарязани, сготвени и пакетирани, пристигат при мен... ДА ще ги взема и ще им се радвам, защото знам че някой се е грижил за тях, когато аз съм нямала време.

В която и да е религия, вярване или духовен път вярвам суетата от постигнатото няма място. :flowers2:






« Последна редакция: 16-03-2010, 13:56:49 от Gubka »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Тук не става дума за суета. Всеки има определен опит в суровоядството и изчистванията и споделяме.
Защо да пия екстракт от грейпфрут, а да не си изцедя сокчето му :surpris_23:
Прочети за праната ;) Ще ти бъде интересно :)

П.П. Браво, Бенато! Ти ставаш вече опитен шанкист :Content_14:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.147 секунди с 23 запитвания.