Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Еко био магазинче търси своето семейство :)  (Прочетена 29176 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Виж Гъбке,ти влезна с гръмки фрази,че създавате нещо уникално и специално,здравословно,антикомерсиално. А се оказа ,че такова чудо няма,затова изказахме мнение,иначе си продавайте каквото желаете.
Самата идея да продаваш нещо и да е антикомерсиално е много збъркана.
Много по добре е,да се яде захар,месо млеко,яйца,отколкото преработените боклуци и заместители.Консерви,тръстики,соя,царевични сиропи и всякакви мутанти,да не мислиш,че някой вярва на етикетите?
Американците започвайки с тези заместители,станаха най-болната нация и най големите прасета. Тези боклуци от сайта, са подобна залъгалка за заблудени овце. Истината е проста,но не е комерсиална, СУРОВА И ЕСТЕСТВЕНА ХРАНА! Сезонна,местна,свежа и проста.

Прочетох ти поста,отново и осъзнах ,че съм пропуснал основната ти идея,да намериш подготвен персонал,а аз помислих,че нещо те вълнува сайта и начина на живот избран от съфорумниците. Наистина няма смисъл да се спори за предлаганите от вас продукти,това не дава на никого нищо.
И ако може да ми разкажеш,как се прави антитърговска търговия-антикомерсиално магазинче,че аз имам два магазина и ми е интересно,а и съм учил маркетинг.
« Последна редакция: 16-03-2010, 17:37:13 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Гъбке изясняването на проблемите води до тяхното решаване. Главен, централен проблем  е мързела. Даването на съвети е лесно и не изисква усилия но основния проблем  е другаде. Искаме да консумираме но няма кой да произведе. И няма кой, защото градинарството и като цяло земеделието е неблагодарна и трудна дейност. Все ще се намери я градушка я цигани съсипващи реколтата или недоизмислен пласмент с високи транспортни разходи. Това дето сте го захванали е  един добър обещаващ бизнес, вземане на пакетирани неща от някъде и препродаването им, но на форума не може да помогне. Ще ни съживите интереса когато станете координатори на малки стопанства пръснати из България и произвеждащи храна.
За това се иска много вяра и много труд, риск и късмет. Без заеми и европейски кинти няма как да се мине. Селското ни стопанство е съсипано а производителите са разорени.
Има десетки английски или немски сайтове за сурови храни. Ваша задача е да внесете голям контейнер, гонейки ниска цена. Ако аз купя какаови зърна 1 килограм от Англия ще ми стъпят на 70 лв най малко. Ако вие купите контейнер от борса на едро и минете през такси и мита, ще ви стъпи на 10 лв /кг  и пускайки очевадно търсен продукт на ниска цена популярността ви е гарантирана.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240

Гъбке, малко преувеличаваш, като казваш, че магазинчето е "анти-комерсиално" - това си е комерсиален обект, при това предлагащ скъпи "био" храни - наистина, съвременната система на икономика и селско стопанство ги направи лукс, докато за нашите баби и дядовци много по-добра храна е била нещо съвсем нормално, с нищо незабалежително.

Аз съм далеч от идеята да се нахвърлям с обвинения, обаче. Мисля, че в подобни магазини винаги мога да намеля нещо полезно - което и да е по джоба ми при това. Бих си поръчала спирулината, например. За гъбите не знам, не съм се осведомила достатъчно защо са "мъртви" - при това в сайта има рецепти с гъби. Струва ми се, че по линията на ограничаването ще се огранича твърде много, ако се откажа и от гъбите, но не казвам, че Петко не е прав. За мен засега е правилно да ги ям - може би по-късно ще "се осъзная"  ;).

И аз искам градинка. Но живея в апартамент и засега не ми е практично да отида на село и да посветя цялото си време на храната - и да се откажа от работата си, която обичам и която е полезна освен това. И всъщност не искам да живея както баба ми на село, независимо че й завиждам за вкуса на доматите. Затова се радвам, че писа тук - подчертавам като реклама и най-малкото ще дам координатите ти на моите бивши колежки, които работят на Цариградско шосе.

Успех и дано в магазини като вашия да се появят и стоки на народни цени, защото здравословната храна не бива да е лукс-прищявка.
Активен

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Виж Гъбке,ти влезна с гръмки фрази,че създавате нещо уникално и специално,здравословно,антикомерсиално. А се оказа ,че такова чудо няма,затова изказахме мнение,иначе си продавайте каквото желаете.
Самата идея да продаваш нещо и да е антикомерсиално е много збъркана.
Много по добре е,да се яде захар,месо млеко,яйца,отколкото преработените боклуци и заместители.Консерви,тръстики,соя,царевични сиропи и всякакви мутанти,да не мислиш,че някой вярва на етикетите?
Американците започвайки с тези заместители,станаха най-болната нация и най големите прасета. Тези боклуци от сайта, са подобна залъгалка за заблудени овце. Истината е проста,но не е комерсиална, СУРОВА И ЕСТЕСТВЕНА ХРАНА! Сезонна,местна,свежа и проста.

Прочетох ти поста,отново и осъзнах ,че съм пропуснал основната ти идея,да намериш подготвен персонал,а аз помислих,че нещо те вълнува сайта и начина на живот избран от съфорумниците. Наистина няма смисъл да се спори за предлаганите от вас продукти,това не дава на никого нищо.
И ако може да ми разкажеш,как се прави антитърговска търговия-антикомерсиално магазинче,че аз имам два магазина и ми е интересно,а и съм учил маркетинг.

 
 Здравей, Досега наистина не бях те разбрала. Толкова негативна енергия не ме е обливала досега признавам си, и то от човек който се пише за духовно извисен, от човек който не ме познава, а вече смело твърди че не си пазя здравето, че подлъгвам хората да ядат боклуци и че не се интересувам въобще от този форум. Ами щом ще твърдиш такива неща нека се запознаем.

На 24 години съм, бакалавър биолог, искам да се занимавам със здравословно хранене професионално, затова смятам да запиша магистратура Екологична Биотехнология в Софииски Университет. Природата и природосъобразният начин на живот са моята най - голяма страст и слабост,обичам планините, хората, които срещам там, зимните спортове. Гладувала съм няколко пъти за кратки периоди от време, била съм суровоядец за година, ако не се лъжа 2004, приятелите ми до един всички са природни почитатели....и да,много ми харесва и сайта и форума, а до съвет на Мер съм се допитвала много преди въоще да се появя в този форум...май това е достатъчно изчерпателно засега.

Каза че имаш два магазина, Да не би тази жлъч, която изливаш върху мен и биопродуктите, да е просто продиктувана от търговеца, а не от духовно извисения човек? Друго обяснение не мога да намеря, особено на факта че съветваш по - добре да се яде месо. И да, в Германия всичко БИО е качествено, защото няма нищо общо с нашата действителност, но предполагам, че ти си наясно с този факт. И не си затваряй за пореден път ушите, когато ти казвам че в магазина, ще се продават пресни плодове и зеленчуци от България, както и Млечни продукти - пак от България!
 
Моят пост НЕ Е РЕКЛАМА, това е работата на рекламен отдел. Затова махам всички данни, за да се предпазя от повече изопъчения. Ако накой иска информация за работата с удоволствие ще я дам в лично съобщение :). Идеята ми да намеря колеги сред свестни хора от този форум, които търсят работа, се изроди във жлъчните съобщения на собственик на два магазина, който е духовно извисен. Няма да коментирам повече, защото не изпитвам нуждата да товаря някого с негативна енергия. Всичко което искам е да помогна.

  Днес бях в склада...и ми се напълни сърцето, :Content_22: че в България ще се предлагат такива продукти - КОИТО НЯМАТ МУТАНТИ ( не се притеснявай сертификатите са точно за това, но и това няма  как да не го знаеш), нямат химически добавки, НИТО ЗАМЕСТИТЕЛИ, а са продукти които съдържат само и единствено естествени съставки...и предпочитам да си купя тофу за 5 лева и да го ям две седмици...вместо да си купя от магазина и да се превивам от киселини цял месец. Това е моето мнение...все още си търсим хора. :flowers2:
« Последна редакция: 18-03-2010, 19:29:30 от Gubka »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Я и аз да се включа ,че май има нужда :)
Каква е ситуацията и как да я анализираме.

Явно достатъчно обезверена от неколкократните си неуспешни  опити да ни убеди в своята компетентност по отношение на това - кое е здравословна храна и кое не е , ГЪБКА прибягна отчаяно до помощта на  последния си коз -  дипломата си за биолог .:)  Което би трябвало да се тълкува така : "Ако аз не успях да ви убедя , нека това да свърши моята диплома! "   :)  
 Добре ,ама както знаем   " ако баща ти не е оставил наследство, не се надявай на вуйчо си "  :)

Гъбка или не е на 24г. или има видения някъде из  реалността на 1980г , (или някъде там) където гаранцията за компетентност (и образованост ) беше наистина едната гола диплома. :)
  /По диплома те назначават  в предприятието , в завода , където   дори и да си тотален сюньдюк и  некадърник ,все ще изкараш до пенсия, докато те местят от отдел в отдел. /

Трябва веднага да опитаме ( от добро сърце ,разбира се )  да помогнем на ГЪБКА  колкото може по-скоро да се отърве от заблудата си ,че академичността  в която и да е област има нещо общо с истинската компетентност за нещата. Разбира се, че титлите въздействат на масата (главно недостатъчно образовани люде. Понеже те не са учили, са спокойни и доволни ,че някой друг ще им поднесе на тепсия всичко, което са изтървали , докато са се наливали по кръчмите и са дремели по чиновете  .. ) .
 Това  добре се съзнава И ЕКСПЛОАТИРА  от успелите да се домогнат до тези титли   службогонци - ето, Христо Мермерски е добрият пример - титлата ПРОФЕСОР е написана с по-големи букви от самото му име ( погледнете книгите му)  -Да не би някой случайно да се усъмни в неговата ерудиция !!  Доц. Байкова е другата лауреатка. Направо затаявам дъх ,когато пак  се появи отнейде..
  Естествено - баба Гицка от  с. Голосерци е във възторг ,че има щастието да чуе и попие всичко мъдро, излизащо от златните уста на тия мили висококомпетентни "експерти".   Но дали наистина запознатите  ще дадат същата оценка ?   Това няма никакво значение за титулования. Той е спокоен, че титлата му ще го защитава във всеки спор, дори той самият да е "въздух под налягане" .
/ "Всяка пустиня се гордее със своите миражи "/
(Така моят преподавател по информатика в университета (беше доцент, сега е професор)  не можеше да работи на компютър , а беше декан на факултета по информатика.Всички му се смеехме , но ето- той ни отмъсти - стана професор!  :) )
А пък според плешиво-потният шкембелия с неприятен дъх - доц.П. -дипломиран ,но перманентно надменен  кардиолог във Варна - здравето на сърцето нямало нищо общо с начина на хранене ,нито пък с двигателната активност.??   Няма смисъл да спориш с него, така и така половин Варна ходи при него да ги "консултира", нали е ДОЦЕНТ..  (аз се пробвах да поспоря , но пресмятайки наум теглото фекални камъни ,които такъв голям корем неминуемо съдържа  ,пропуснах част от "аргументите" му и  взех ,че се отказах  )

Същото ( да става за присмех на наистина компетентните ) очаква и наша ГЪБКА , ако не промени  подхода си към нещата.  Вместо   да се вслуша поне  малко в уроците на по-напредналите ,  тя продължава  да упорства в милото си невежество, ( вероятно заради все някаквата подготовка в нейното школо ) вместо да използва възможността да се самоусъвършенства ,при това БЕЗПЛАТНО. :)

Верно ,че да си нахъсан и самоуверен   понякога е достатъчно за да се издигнеш в нашето общество . Но  ако наистина имаш претенциите  за познание - консумирай го,  то ти е на тепсия - целия форум !

Гъбке, можеш да си запишеш кога ти го е казал бате Бино - ако щеш няколко магистратури и няколко докторантури  завърши  , но повече от това ,което би могла да  прихванеш  тук от тези ,които характеризираш като "злъчни" и "негативни"  (  benato, Petko ,Amazonian,  Ortodoksalen, Титан, моя милост ... и др. ) там по колежите няма да научиш! / прегледай им постовете на тези хора  и си помисли /
 Просто някои неща не се учат в училищата. Но явно си малка да го осъзнаеш .

Иначе ще изпадаш в конфузна ситуация и ще се червиш ,когато се случи някой по-запознат да те гъбарка ,(особено ако е по-устат като мен :) )  точно както днес се почувства жената в магазина за здравословни храни , тук във Варна. Питам я  " Абе онова масло от гроздови семки май не е студено пресовано? " А тя ми отговаря : " Ами да ,рафинирано е.  Затова се  препоръчва за готвене."
Веднага давам наставление на по-старшата "сътрудничка" до нея :
" Да се погрижите! Колежката вероятно е нова и не е запозната ,че подходящността  на едно масло за готвене не зависи толкова от  неговата обработка , колкото   от състава му" . Съгласен съм, че може да се обиди , но пък ще го научи за цял живот!

А, и последен приятелски съвет от мен : Ако ще ставаш консултант (или каквото и да е там по-после) ,  пипни малко българския ! Ще тежиш повече. ( чуждите езици се вижда ,че ги владееш)  Първите два поста са на доста лош български. Особено първият. Като че ли е директен превод от някакво презокеанско рекламно сугестиране. Типичният напоследък блудкаво-лукав , мазен  маниер на рекламиране , при това с кофти лексика.

Аз просто взех отношение , дано пак не ти се привидят жлъч и негативизъм  :)
А може би ти така наричаш другарската критика , кой знае :)

 
 
« Последна редакция: 19-03-2010, 03:05:11 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:При така развихрилия се конструктивен и мноооого полезен спор , не мож и баба ви да не си развей мнението...Сега, пак всички сте прави...Защо????Ами защото всичко има място в живота!Разбира се, че най-добрия начин да ЖИВЕЕМ И СЕ ХРАНИМ ЗДРАВОСЛОВНО , е сами да си произведем, това ,което трябва да изядем при това с мнооого любов.И не ми излизайте с оправданието, че живеете в града и не мож си одите до близко местенце да си произвеждате през почивните дни, не ми се оправдавайте... Аз го правя от 100 години :surpris_23:А за магазинчетата...все още имат място в опърпания ни животец и то точно заради тези с оправдания!!!Чувам, т.е. чета, че и тези от родовите имения ща продават излишъците си.Значи, ще има итакива магазинчета.А да ви питам каква е разликата между продажбата на някои от тези продукти на пазара или в магазин?  :o
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

:kisss:При така развихрилия се конструктивен и мноооого полезен спор , не мож и баба ви да не си развей мнението...Сега, пак всички сте прави...Защо????Ами защото всичко има място в живота!Разбира се, че най-добрия начин да ЖИВЕЕМ И СЕ ХРАНИМ ЗДРАВОСЛОВНО , е сами да си произведем, това ,което трябва да изядем при това с мнооого любов.И не ми излизайте с оправданието, че живеете в града и не мож си одите до близко местенце да си произвеждате през почивните дни, не ми се оправдавайте... Аз го правя от 100 години :surpris_23:А за магазинчетата...все още имат място в опърпания ни животец и то точно заради тези с оправдания!!!Чувам, т.е. чета, че и тези от родовите имения ща продават излишъците си.Значи, ще има итакива магазинчета.А да ви питам каква е разликата между продажбата на някои от тези продукти на пазара или в магазин?  :o

Съгласна съм с това мнение  :). Аз, бабо, за мой срам, съм точно от ония с оправданията  ::) - да, искам да се храня и живея здравословно; да, придържам се към всичко споменато в поста ти, и в сайта въобще... Но все пак винаги има и други фактори (пари, големи разстояния, липса на време поради работа/учене/и двете). Начинаещ-суровоядец съм, както и мнозина тук (никой не се ражда научен - хехе, пак оправдание  :bleh) - преди всичко ям плодове и салати, ядки и зърнени, но обичам от време на време и да се глезя с разни бисквитки/шоколадчета/бонбончета, не смятам, че е престъпление. И понеже невинаги имам време, а и достатъчно опит със суровите рецепти, определено бих предпочела да си купя чат-пат някоя подобна глезотийка от био-магазин като този, отколкото разните бълвочи на пазара, бъкани със захар, консерванти, аромати, оцветители и т.н. Поразгледах предлаганите стоки и ми се струва, че повечето са добра алтернатива... Е, с уговорката, че все пак си остават от магазин, де (Петко вече спомена за прана ;)). Иначе за соковете в консерви и кутии няма място за спор.

Само на последния въпрос ще отговоря - разликата е в цените (поне в повечето случаи)  ;).

П.П. И, хора, наистина, не бъдете толкова строги с момичето - вярвам, че намеренията й са добри  :Content_22:. Разбира се, важно е и ние да покажем, че имаме собствени знания, критерии и разбирания за нещата, а не попиваме всичко, което ни залива отвън и не приемаме всяко нещо с етикет "БИО" за потенциелно добро и безопасно ;). Е, според мен вече успяхме (успяхТЕ, де, аз където не съм взела участие, не се слагам) - айде сега да запазим добрата атмосфера, не е нужно да става бойно поле  ;) :love_028:.
« Последна редакция: 19-03-2010, 10:34:10 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Виж Гъбке,ти влезна с гръмки фрази,че създавате нещо уникално и специално,здравословно,антикомерсиално. А се оказа ,че такова чудо няма,затова изказахме мнение,иначе си продавайте каквото желаете.
Самата идея да продаваш нещо и да е антикомерсиално е много збъркана.
Много по добре е,да се яде захар,месо млеко,яйца,отколкото преработените боклуци и заместители.Консерви,тръстики,соя,царевични сиропи и всякакви мутанти,да не мислиш,че някой вярва на етикетите?
Американците започвайки с тези заместители,станаха най-болната нация и най големите прасета. Тези боклуци от сайта, са подобна залъгалка за заблудени овце. Истината е проста,но не е комерсиална, СУРОВА И ЕСТЕСТВЕНА ХРАНА! Сезонна,местна,свежа и проста.

Прочетох ти поста,отново и осъзнах ,че съм пропуснал основната ти идея,да намериш подготвен персонал,а аз помислих,че нещо те вълнува сайта и начина на живот избран от съфорумниците. Наистина няма смисъл да се спори за предлаганите от вас продукти,това не дава на никого нищо.
И ако може да ми разкажеш,как се прави антитърговска търговия-антикомерсиално магазинче,че аз имам два магазина и ми е интересно,а и съм учил маркетинг.

Гъбке,нещо се обърка тотално,къде видя злоба и жлъч? :surpris_22:
Мнението ми ,че портокал в алуминиева консерва е боклук? Или другите преработени боклуци?
Или че казвам нещата с истинските им имена?
А да забеляза нещо лично да съм коментирал относно твоята особа?
Злобата си е в теб,мислите които се раждат в ума ни ,вредят първо на нас самите.
Всеки интелигентен човек,първо би се представил,а след това би пуснал рекламни постове,като твоите.
Виждаш ли ,че заблуди повечето хора,те останаха с впечатлението,че сайта и магазина са твои?А ти си една магазинерка там,което не е лошо,но за да се разбере посланието,трябва да се знае от каква позиция се казва.
Естествено,че съветвам по-добре да се яде месо и млечни отколкото преработени боклуци,пък били те и с германски сертификати. Прочети малко повече и тогава говори по темата.Това е мнение на много учени в тази сфера. По добре е да се пийне козе мляко от баба Марийка,отколкото да се яде мутирало тофу с големи сертификати.
 Ти си вярвай на всичко,аз не вярвам,щом искат да ми ваксинират децата насила и това е държавна политика, никой не казва колко е жестоко това спрямо децата,колко вредно и опасно,та някой ще се притесни да напише сертификат,много си малка още и не си наясно с много работи. Виж в линковете и разгледай малко по темата за геноцида.
Цитат
  Магазинчето е анти-комерсиално, анти-стресово, анти-супермармаркет, анти-негативни емоции. Но най-вече магазинчето е ЗА - да имаме избор и да се храним по добре, да предоставим на хората възможност  за избор и да им покажем че ако искат да променят живота си към по-природна и здравословна ориентация, има място където да отидат и се чувстват у дома си.

Благодаря ви и много се надявам че тава мое малко съобщение ще предизвика вашият интерес и усмивка, и че някой ще види себе си като част от хубавата идея на нашето био магазинч
 
Това ,ако не е рекламно съобщения,незнам кое би се нарекло такова?????
Злобата ми идвала от това ,че съм търговец,поредната ти крилата мисъл,лишена от смисъл. Споменах ,че съм търговец,защото твърдеше и рекламираше неща, които явно не разбираш-анти-комерсиален магазин,например.
Да не работите без печалба? А да си чувала,че по закон,не може да се работи, без да залагаш печалба? Да продаваш под себестойност? Коментирал съм това, защото съм дипломиран счетоводител.
Цитат
Идеята ми да намеря колеги сред свестни хора от този форум, които търсят работа, се изроди във жлъчните съобщения на собственик на два магазина, който е духовно извисен.
Ще те помоля преди да се изцепваш така,малко да помислиш.
Колко съм извисен духовно и дали претендирам да съм такъв,не е твоя работа,помагал съм на безброй хора,не само в сайта и не само с храненето,спасявал съм човешки животи,никога и никой не съм нападал безпричинно и съм се извинявал когато сгреша.
Жалко,че като биолог не си ми схванала основната мисъл,а тя е и основна за форума, СУРОВА ХРАНА,възможно най-малко преработена. Не случайно съм го писал в поста ,който ти прие за злобно и лично послание.
За да работиш с клиенти,трябва да се владееш отлично и да не се поддаваш на провокации.Да не говорим за мнения на запознати с материята хора.
Първия глад на сокове съм провел през 1988 година,не знам ти с какво си се занимавала тогава,когато аз се запалих по здравословния начин на хранене и живот.
Добавките и супер храните,които се рекламират,изобщо не са с доказан във времето полезен ефект. Трябва да минат десетки години за да се говори за ползи от тях.По добре спаначе от на мама градината,отколкото спиролини и хлорели от незнам си къде,за невероятни суми.А като биолог,знаеш ли какви количества от тези водорасли са нужни,за да се получи желания ефект? Количества, за които заплатите в България, са с една нула по малко.Анорексика хубаво е дал идея- ожънваме младо жито и правим сок.
Българите имаме традиции и ценности,нямаме нужда от гермаски пастет от гъби.Био,Еко и.....дрън дрън.
Но харесвам ентусиазма ти,бих те взел и аз на работа :laugh: Работиш и се чувстваш все едно е твой магазина,браво!
Сега предлагам Мир и да си помагаме в името на общата кауза- Здрави хора в чиста и красива България. :love_028:
« Последна редакция: 19-03-2010, 16:11:35 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

  Ето запознахме се :),
  Уча биология и го споменавам...не за да се фукам :), а за да отбележа какво ме влече  и на какво съм посветила съзнателния си живот...щом някой е избрал счетоводството, радвам се за него. И както уча с желание и отдаденост,така и работя, обичам работата ми да е в моя кръг на интереси, да мога да и се посветя, да имам контакт с хора и даже да съм от помощ когато има нужда. Затова вложих много ентусиазъм, и още го влагам, за да си намеря свестни колеги, с които да споделяме еднакви идеи и позитивизъм...който за съжаление кажи речи не видях сред моите чисти светли събеседници.

    Да, нека работим за чиста България, но се надявам хората в нея да не те спъват на всяка крачка, когато правиш нещо хубаво. За самообладанието,можеш да бъдеш спокоен, то ми е едно от приимуществата, но твоето мисля отдавна е изчезнало, заедно със списъка на прегрешенията ми, който ти собственоръчно и безпочвено състави: не си гледам здравето, предлагам и подлъгвам хората да ядат боклуци, рекламирам нагло магазина си ( който не съм казвала че е мой, и за който вече е изтрита информацията къде се намира, информация, която дори нямах намерение да публикувам, тъй като се надявах да се свържа с хора, които си търсят подобна работа лично)...така какво още...о да последното гениално хрумване, на доброто общуване и приятелките съвети...във тон " ах ти магазинер, аджеба човеко втора ръка". От личен опит знам че превърнеш ли един спор в личен и започнеш ли с обидите и твърденията, това е сигурен знак, че някой си е изгубил замообладанието по пътя, просто нямам усещането че това съм аз :). Причина неизвестна, но да си призная не ме вълнува толкова.

  Повече ме вълнува факта, че за мен дипломата има голямо значение, и учението, и Университета, изчезващи са хората, които уважават системата, може би тя наистина рухва, но съм сигурна че ако я тъпчем, това няма да й помогне. А за българския ми език...от този коментар, останах без дъх, пиша на български и пиша много добре, просто не обичам сиви рими и редове. :)! Селото ми е на разстояние 300 километра от родния ми град, нямам възможност там да садя, това е моето извинение. В магазина ще се прелагат свежи стоки и зеленчуци, нека употребя златната думичка СУРОВИ, но както виждам това не е от значение за спора, важното е да нахраниш някого, но не със жизнена храна, а със егоизъм и суета.

 Със здраве и усмивки, и повече позитивизъм. :Content_22:  Аз не съм се отказвала от мира, но тук вие ми предлагате война...
« Последна редакция: 19-03-2010, 20:27:15 от Gubka »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ти , Гъбке , явно никога няма да разбереш какво сме искали да ти кажем. ( Акцентът изобщо не е магазинът ,нито пък продуктите в него )  Ще ме извиняваш, ама колкото и дипломи да събереш.. за какво са ти , след като с тях или без тях, не успяваш да разбираш хората. И никога няма да можеш .Защото просто не ги чуваш. Те ще ти казват нещо , ти ще си знаеш своето..
Да ,виждаме , че имаш много добродетели , но един от тях просто доминира и някак си засенчва всички останали . Той се казва твърдоглавост  :)
 (Ама не страдай, щом Бенато те хареса за продавачка , значи има шанс :)  )

А пък по отношение на българският ти ,щом се харесваш  .. аз нищо няма да казвам, смисъл нема.  И на магарето собственият му рев е мил .

И от мен много усмивки ! :)
« Последна редакция: 19-03-2010, 23:21:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

  Теб  :) те разбирам прекрасно, не си ми сложна идея. Пращаш съобщения, които ме критикуват за правопис, словоред и дипломи за висше образование. Избирам с хора като теб да не се разбирам, пей си своята песен, нареждай в нея колко са черни, и неразбрани другите "магарета", както се изрази, като мен. Единственото което не ми стана ясно е защо ме обиждаш, но предполагам интелигента няма нужда от причина.

 Държа се далеч от просветлените като теб, за да има на какво да се усмихвам, а не да тъжа как в България е пълно с празни хора.

И от мен много усмивки ! :)

  Повече на безмислени спорове не мисля да отговарям, водих разговора докъдето още се усещаше смисъл и размяна на идеи и светоглед, но след точката за пунктоационната интонация мисля да се въздържа. В крайна сметка достатъчно добре обосновах своята идея, изслушах и вашите, при това с уважение, което разбира се не получих в замяна. Ако някой има да каже нещо смислено и "убаво" добре е дошъл.  :flowers2:


 
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Бате Бино, имаш проблем с пълния член на 2 места.  ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Абсолютно не схващаш какво говоря или по-точно така ти изнася. Да ти се дават аргументи е все едно да наливаш вода в кофа без дъно.
Едно си знаеш и баеш, колко си позитивна,колко хубави намерения имаш и как тук сме те заляли със злоба и жлъч,стъпкали сме те.Дръж се малко като голям човек,вниквай в думите на другия,не търси винаги лични нападки. Не чакай винаги похвали и овации. В крайна сметка,какво толкова хубаво си направила??????????
Че рекламираш магазин и сайт за добавки и консерви? 
За "ах ти магазинер,аджеба и втора ръка" Имаш здрави комплекси,но не ги избивай тук,аз и бате Бино не сме виновни,че един биолог работи като магазинер.
Естествено,че нямаш усещането да си загубила самообладание,то се иска усет и липса на твърдоглавие,за да го усетиш.
Спора го превърна в личен ти.
Аз пак твърдя ,че няма полезна био храна-жива,в сайта който даде,а за това че не е създаден с цел печалба го разправй на домашния ти любимец. Колкото и аптеките са създадени за здравето на хората....
Точно ти се храниш със суета и очакваш да те възхваляват и почитат като голямото явление в здравословното хранене,никой не може да изкаже мнение обратно на твоето.
За какъв егоизъм ми говориш? Къде успя пак да вмъкнеш такава категория?
Това е последното от мен,не си заслужава да споря с радио Ереван!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Снощи се зачудих ..дали генно модифицираната царевица , която не е пръскана с нищо или наторяване не  БИО , ами БИО е .... :Content_14:
Активен

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31

Абсолютно не схващаш какво говоря или по-точно така ти изнася. Да ти се дават аргументи е все едно да наливаш вода в кофа без дъно.
Едно си знаеш и баеш, колко си позитивна,колко хубави намерения имаш и как тук сме те заляли със злоба и жлъч,стъпкали сме те.Дръж се малко като голям човек,вниквай в думите на другия,не търси винаги лични нападки. Не чакай винаги похвали и овации. В крайна сметка,какво толкова хубаво си направила??????????
Че рекламираш магазин и сайт за добавки и консерви?  
За "ах ти магазинер,аджеба и втора ръка" Имаш здрави комплекси,но не ги избивай тук,аз и бате Бино не сме виновни,че един биолог работи като магазинер.
Естествено,че нямаш усещането да си загубила самообладание,то се иска усет и липса на твърдоглавие,за да го усетиш.
Спора го превърна в личен ти.
Аз пак твърдя ,че няма полезна био храна-жива,в сайта който даде,а за това че не е създаден с цел печалба го разправй на домашния ти любимец. Колкото и аптеките са създадени за здравето на хората....
Точно ти се храниш със суета и очакваш да те възхваляват и почитат като голямото явление в здравословното хранене,никой не може да изкаже мнение обратно на твоето.
За какъв егоизъм ми говориш? Къде успя пак да вмъкнеш такава категория?
Това е последното от мен,не си заслужава да споря с радио Ереван!

   Кое точно не съм схванала?
   Че суровата домашно отгледана храна, заредена със слънчева и собствена енергия е най - полезна? Много добре разбирам това, споделих, казах че вярвам в тази идея, че точно поради тази причина в бъдещия магазин ще се предлагат сурови плодове и зеленчуци от България, както и всякакви ядки, които също са естествена и полезна храна. Ти си ми дал аргументи? за нещо, в което аз вярвам, и аз дори не съм те била разбрала в ролята на кофа без дъно. Извинявай за откровението но това е пълна безмислица.
 
   Не сте ме стъпкали, както ти се изрази. Позитивна съм и то много, защото това е моят начин да премина през света, така мога да абсорбирам възможно най - много слънчеви лъчи, от природа и хора, а негативните да оставя да преминат през мен, без да ми влияят. Всеки сам е отговорен за действията си, моите са продиктувани единствено от обич и уважение към съфорумниците. Искам да помогна, когато в страната ни се вихри безработица, да предложа алтернатива за работа в био магазин. Смятам че тази идея е слънчева и затова подхождам към нея с позитивизъм и идейност, влагам частица от себе си.

   Не търся лични нападки, но ги усещам във всеки ред, който прочета писан от теб бенато, затова се доверявам на инстинкта си и се отбранявам. Не смятам че е уместно да повтаряш дваж и триж едни и същи коментари, не по адрес на темата, а във връзка с моята собствена личност. И това е присъщо на съвременния човек, по добре да повтори неистината 100 пъти, за да се подсигури, вместо да вложи една единствена мисъл. Не чакам похвали, има една приказка, ако те хвалят значи нещо не е наред. Очаквам адекватен разговор.

  Комплекси нямам, в предишния си пост съм достатъчно ясна че си харесвам работата и то много  :). Според мен чувстващият се неразбран най - малко разбира, и преди да се чувстваш неразбран, можеш да прочетеш какво съм написала. Не се уморявам да се изяснявам, защото искам да ме разберат, и никога не нападам, защото това е краят на разбирателството, последното ти изречение е емблемата на твоето негативно лично отношение към мен.

 Висотата и почитанието са ми неприятни у другите хора, камо ли да ги искам за себе си. Вярвам, че не е естествено да почиташ някого и да го издигаш на пиадестал. Трябва да се поставяш духовно наравно с него, за да може общуването да продължи, иначе си оставаш безмислена самоцел. Какво възхищение съм тръсила, не ми стана много ясно? Погледни вътре в себе си, дали не си го изгубил, че го търсиш при мен със "гръмки" заключения.

 Пожелавам сънчев ден на всички, и приятно пролетно почистване  :flowers2:

Послепис: За ГМО в биохраните и на мен ми стана много инетересно, затова ще се разровя обстойно и изчерпателно и ще напиша по въпроса тук или във тема за Биоземеделие.

« Последна редакция: 20-03-2010, 13:04:09 от Gubka »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Сега се обръщам към другите във форума с няколко примера за "здравословна" БИО ЕКО и каквато иската храна.

Органично плодово мюсли

Органично плодово мюсли
6.00лв
МЮСЛИ - ТАКОВА, КАКВОТО ТРЯБВА ДА БЪДЕ
Органични съставки:    • Овесени люспици (47%)
• Инвертна захар
• Тръстикова захар (10%)
• Пшенични люспици (7%)
• Палмово масло
• Екструдиран ориз (ориз, царевица, пшеница, захар)
• Сушени кокосови стърготини (4%)
• Стафиди (3%)
• Сушени ябълки (2%)
• Парченца сушени ягоди (0,5%)
• Морска сол
Нетно количество    ‹ 375 г
Хранителна информация за 100 г:    • Калоричност 1840 kj/440 kcal
• Въглехидрати: 68 г
• Мазнини: 15 г
• Протеини: 7,5 г


• При този вид мюсли са използвани първокачествени органични съставки, като овесът и пшеницата са изпечени до златисто с органична тръстикова захар. Резултатът е вкусна и питателна закуска.

• Изключително оригинално производство, използващо ресурсите на природата.

Мюсли от 375 грама 6.00 лева :surpris_22:  Биоложката може да разясни за инвертната захар ;D ;D ;D ;D

Приятно запечените в захар ядки са прекрасна храна за всеки :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: А и полято с палмова мазнина е направо незаменима храна tooth
Едно тъпо мюсли и да го съсипеш така :Confus_3:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

И аз се чудя,какъв е този "бизнес".Поръчвам си нещо на Гъбка,тя се обажда на вносителя и после на куриера,да го вземе.Куриера ми го доставя и аз си плащам,а Гъбка си трие ръчички и се припича на слънчице със сокче в ръка или обикаля бутици.И ако проработи се чувства умна,красива и щастлива.А аз трябва да се храня с продукти за около сто лева килограма.И ако съм достатъчно прост,да се изживявам,че съм повече от другите хора.С парите,които ще ми плащаш в магазина,мога ли да си позволя да консумирам безценните ти еко-био продукти.Предпочитам да свърша груба работа с пот,но да не участвам в тази извратена манипулация.Гъбке,не съм против теб,а към извратеното мислене на хората.Зарежи тези глупости и се включи във форума по начин и с цел,за които е създаден!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Зиги,това се опитван да кажа,но кой те слуша,

С това ви черпя по случай новото анти-комерсиално био магазинче :bleh



Био енергийна напитка

Състав    Омекотена питейна вода, био захароза*, концентриран био лимонов сок* (равен на 3% съдържание на сок), въглероден диоксид (мин. 2 гр/л), естествен аромат, естествен кофеин (32 мг/100 мл), регулатор на киселинността: лимонена киселина, карамелизирана био захар*, екстракт от био гуарана* (0,001%)
*контролирани био продукти
Енергийно съдържание в 100 мл    207 kJ (49 kcal)
Нетно количество    250 мл

Газирана напитка с кофеин и гуарана
(високо съдържание на кофеин: 32 мг/100 мл)
Произведено с пастьоризиране! Без консерванти!

    * Модел: bio-energy-drink
    * Бруто тегло: 0.3кг.
    * 1000 Брой в наличност
    * Произведено от: Gramex 2000 Kft
 Наздраве и да ви е сладко има поне 3 % лимонов сок,което изобщо не е малко и при това е газирано с въглероден диоксид.
 :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
« Последна редакция: 20-03-2010, 13:28:27 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Мерси и наздраве .
Цък магически сок. Давам му седмица от изстискването за да се сговняса и 3 дни от изстискването за да изчезне праната от него.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

Аз искам тази http://www.bioslunceluna.com/shop/my-organic-market-bio-produkti/chervena-lescha-my-organic-market-bio.html леща от Турция,минала през Австрия,внесена от г-н ".........ов-био",на склад в София,да ми я продаде Мицелка или сестра й,чрез куриер,понеже нямам магистратура,обувам си обувките на обратно и като изляза от къщи се загубвам.И да не забравя,забравям къде отивам.После био-кетъринг фирма ще я сготви в тенджера с био-форма,на еко-пирустия с еко-цепеници от Виетнам,сертифицирани от немска фирма,с дистрибутор "........еко-талаш&сие" с вода от хималайски ледник,сертификат,дистрибутор и т.н.И накрая двеста кинта,ама к`во?Изгори да светиш!Важни са сертификатите,няма да ям леща за два лева от магазина пред блока!
« Последна редакция: 20-03-2010, 17:02:48 от zigzag »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 22 запитвания.