Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?  (Прочетена 22344 пъти)

benita

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Не знам дали точно тук трябва да си задам въпроса...

Имам за задача да чистя тъканни паразити от дъщеричката - почти 3 годишна. Поръчах си тройчатката, сега за пореден път изчитам инструкциите за употреба и тези, които са с тройчатката, както и тези из нета...
Има някои разлики...
Но като цяло се затруднявам как да тълкувам последователността - "Добре е 3-те компонента (орехова настойка – пелин – карамфил) да се направят в тази последователност един след друг, за да е цялостно прочистването от паразити"
в листовката, което дойде с тройчатката пише- "Трите компонента да се вземат едно след друго или по различно време"

Как да разбирам това - 7 дни орехи, след това 14 пелин и накрая 10 карамфил? Или ги започвам в един ден и сутринта на гладно да ги давам последователно или пък сутрин едното, обед другото, вечер третото...

Приемам всякакви съвети как да адаптирам прочистването за 3 годишно дете  :flowers2:

Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #1 -: 13-03-2010, 17:18:39 »

Ако искаш да разбереш същността на паразитите прочети книгата на Хулда Кларк -- Лекуване на всички видове рак.
Активен

benita

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #2 -: 13-03-2010, 17:28:57 »

Същността на паразитите или същността на проблемите породени от тях?
Няма проблем да се образовам, приемам всякакви препоръки за настолни четива...
Реално мога да се забавя с взимането на мерки срещу паразитите и, защото не могат да се размножават в човешки организъм. Но присъствието им довежда до бронхоспазми като при астма. За сега отказах традиционното медикаментозно унищожаване на гадинките.
Но като майка.. искам възможно по-скоро да се изчисти, за да приключи асматичната серия.
Затова търся помощ "на готово".  :-[
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #3 -: 13-03-2010, 17:32:29 »

Аз не бих давал на толкова малко дете ореховата настойка. Тя е от ракия(или спирт) и зелени орехчета(натурален йод). На мен сутрин от една глътка ми се замайва главата, та това дете....Йодът може да го изгори, а алкохолът да го натрови даже....все пак е много малко детето. А и пелинът и карамфилът не би понесло детето.
Моето мнение е, че за толкова малко дете не бива да се правят никакви прочистващи процедури :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #4 -: 13-03-2010, 18:46:18 »


Приемам всякакви съвети как да адаптирам прочистването за 3 годишно дете  :flowers2:



Никак.
За пръв път да съм съгласна с Петко.
не бих експериментирала никакви прочисващи процедури при толкова малко детенце.
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #5 -: 13-03-2010, 19:18:42 »

Наистина е голяма отговорност да дадеш съвет за 3годишно дете.Но бенита има проблем и трябва да го реши и избора не е много голям.Билки или тежка химия.Също мисля,че детският организъм е по-силен от възрастният.Щом според лекарите ще понесе химията,защо да не понесе и билките.Мисля,че трябва да нагласиш дозите според килограмите,да намалиш няколко пъти.Трите заедно в рамките на един ден.
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #6 -: 13-03-2010, 20:31:10 »

Внимавайте с пречистващи процедури за толкова малко дете. Петко е прав! Тинктурите не е добре да се ползват дълго време точно защото са на спиртна основа, а какво остава за малко дете... Алкохола директно затормозява черния дроб...Ако искате да направите някакво щадящо пречистване включете в менюто на дете тиквени семки, сурови. Те също чистят паразити. За възрастен дозата е 300 гр на ден, а за 3 годишно дете предполагам, че не повече от 100 гр, защото незнам дали може да изяде повече. Може да му ги смелите на кашичка и да му ги давате на закуска, ако може да ги схруска директно още по-добер! Спрете продуктите с бяла захар, бяло брашно. Правете му зърнени каши вместо попари. Пресни сокове, плодови, зеленчукови. Ядкови млека....В сайта има много идеи за подобни храни.
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #7 -: 13-03-2010, 20:35:11 »

Сетих се още нещо. Гелът от алое много облекчава астматични пристъпи. Спрете и всички млечни продукти, поне докато детето има пристъп или хрема, кашлица. Отвара от ленено семе, или просто 1чаена лъжичка смляне ленено семе в 1 чаша вода сутрин на гладно за разтваряне на слузта.
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #8 -: 13-03-2010, 22:10:20 »

При приемане на орехова тинктура става въпрос за капки-до 1/2 чаена лъжица последния ден за дете от 6мес. до 5год.За какъв алкохол говорите или надувате сирената само!benita,виж и тук- http://radionic.hit.bg/thecure.html
Активен

benita

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #9 -: 14-03-2010, 09:11:25 »

Ох, добре ме стреснахте... Ама по-добре да съм на щрек.  ;D
И аз мисля по тази схема за деца да започна. http://radionic.hit.bg/thecure.html
Все пак, може ли да ме ориентирате каква може да е нежеланата реакция в организма и колко време след приема да я очаквам? Мисълта ми е, от днес ли да я почна или утре сутрин преди ясла, където няма да са ми под контрол нещата :-\
Иначе в намалени дози, алкохола не е чак толкова много. Надявам се да не и се отрази. А и нали е само за 6-7 дни...
Медикаментите, освен че са силни и натоварващи черния дроб, имали още една опасност. Тъй като се предполага, че ще изтребят всичките гадинки, които не са в червата за да излезнат, ще започнат да се разлагат в тъканите и. От което от една страна ще предизвикат силна алергична реакция, а от друга отделените метаболити ще започната да интоксикират организма.  
Евентуално и ефекта от тройчатката очаквам да се окаже същия, но се надявам да е малко по-щадяща.
lilka, благодаря за идеите!
В петък и забърках една купичка смляно тиквено семе с мед. Сложих и малко мед от глухарчета, че беше по течен от пчелния... То си е вкусно, но не успя да го изяде всичкото, хем сладко, хем гъсто... Накрая и го разредих с малко мляко. Изяде повече от половината, но се задави и го повърна  :'( После почти на сила и набутах в устата останалата част, защото вече и беше крайно неприятна... След клизмата нищо не видях да изплува. Но все пак нейните гадинки се предполага, че са по дробчетата.
« Последна редакция: 14-03-2010, 14:35:50 от benita »
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #10 -: 14-03-2010, 14:26:37 »

ne che neshto,ama benato,tova da ne e sputnicata v jivota ti  tooth
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #11 -: 14-03-2010, 17:59:11 »

Бенита, не насилвай детето, ако нещо не му харесва...Пробвай да и даваш тиквените семки да си ги хрупа без мед. Или ги добави в някоя плодова кашичка в нещо което обича.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #12 -: 14-03-2010, 21:00:36 »

ne che neshto,ama benato,tova da ne e sputnicata v jivota ti  tooth
Не, не е. Не четеш внимателно.  ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #13 -: 15-03-2010, 14:14:36 »

ne che neshto,ama benato,tova da ne e sputnicata v jivota ti  tooth
Е,не, ха,хаааааа,разсмя ме здраво :Content_14: tooth :Content_4 - emotloader: Това че е адашка,не значи ,че ми е жена. ;)
А и да ме прескочи и да се съветва тук,ще си скъсам дипломата по здравословен живот :Confus_3: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
А сега сериозно,няколко капки тинктура е най-малкото, което може да се случи на детето, при тези заболявания.Кортизоли,антибиотици,противопаразитни препарати,може да ти настръхне косата.Да предположим,че черния дроб реагира и се влоши за седмица,две. Способноста на организма да се възтановява е уникална и той ще се върне към здравето много скоро,далеч по скоро отколкото ударните дози лекарства.
Просто дозиране е необходимо.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

benita

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #14 -: 15-03-2010, 15:52:48 »

Заформи се интрига  ;D

Та... започнах аз от неделя. Дадох и 1 капка тинктура. Но бавното пиене не се получава много. После щипка пелин на прах в лъжичка кисело мляко. И тук ми е малко странно - дозировката на карамфилчето (ух, че гадно нещо). Само една клечица хванах и скълцах на ситнос нож, защото нямам друга техника за малко количество. Това нещо обаче не знам какво количество прах се води, защото реално не е на прах, а на малко по едри парченца... :-\ Другото е, че няма да успея да го давам 3 пъти за деня, а само сутрин и вечер... По адаптираната за 3 годишно програма излиза, че пелина и карамфила трябва да ги продължи 3 дни. Но като се има предвид, че пелина няма да мога да го пробутам ако е много голямо количесвто, а карамфила е двъкратно за деня... дали да не ги продължа и тях до 6-тия ден. Ако не видя някаква реакция, май дова ми подсказва вътрешния глас. Ама дали съм права...  :surpris_23:
Иначе и аз опитах какво и давам... и май ще действам и аз да направя едно очистване... Ако склони и таткото... ще се обезпаразитим всички  ;D
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #15 -: 15-03-2010, 23:39:17 »

Смели ги добре,ако остане може да хвърлиш,карамфила и пелина не са скъпи.Помоли в аптека да ти премерят за ориентир.
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #16 -: 16-03-2010, 08:52:48 »

Четох в една книга за пречиствания, че зеленчуците които съдържат фитонциди са морков, лук и чесън и са подходящи за пречистване от паразити.
Хората, които не понасят лук и чесън могат да пият повече сок от моркови, за да прочистят организма си от паразити. За съжаление не са написали от какви точно... Снощи се опитвах да намеря откъса, за да ти го напиша точно, но не го открих. Като го намеря непременно ще ти го напиша, Бенита.
Може да включиш този сок в менюто на детенцето, ако искаш.
Активен

benita

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #17 -: 19-03-2010, 09:26:19 »

Аз да се отчета :)
Днес е 6-ти ден от Тройчатката, предполагам последен за дреболината.
До вчера орехчетата си ги давах като за големи, само днешната доза е 1/4. Пелина и карамфила... ги давах като ги смятах за кафяна лъжичка - горе-долу 1/2 от дозата... Само карамфила съм го давала сутрин и вечер- два пъти на ден. И не ги спрях на 3-тия ден, а всичко до 6-тия.
Надявам се да не съм сгрешила.
За сега не съм видяла някаква негативан реакция. Знам, че трябва да очаквам реакция от интокцикацията като за почната да се разпадат гадинките.
Имате ли оредстава дали вече за започнали да мрат, или още време им трябва  :-\
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #18 -: 19-03-2010, 10:48:13 »

Не може да няма резултат.Как се чувства малката?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

benita

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Последователност на ТРОЙЧАТКАТА?!?
« Отговор #19 -: 19-03-2010, 15:01:29 »

Много се надявам да сме свършили някаква работа. След месец-два ще и писно нови изследвания и ще се разбере.
Иначе е добре. Не е имала спазъм, нито някаква алергична проява... От вчера нещо ми се струва, че се сополеви (гъстичко), но в яслата повече от половината деца в групата и кашлят, ама като на болно, не като на отшумяващо и... знам ли.. предполагам е от там.
С баща и също се подхванахме с тройчатката. Аз имам разни стомашно-чревни ефекти - пробождания, подувания... и си го нагаждам, че е от това. Мъжът ми се оплаква, че му е гадно на стомаха като е гладен... А при нея не съм забелязала да я тормози нещо.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 23 запитвания.