Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос към стопаните на котки/кучета и други домашни гадинки  (Прочетена 12867 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Попаднах на нещо интересно за котките.На английски е,но като го пусна през гугъл преводач,горе долу се разбира.Все едно пиян тайландец се е учил да пише на английски   :Confus_34: tooth
На кратко,става въпрос,как да върнем котките си към тяхната естествена и истинска храна - суровото месо!
Те са хищници все пак,за разлика от нас!
http://www.rawfedcats.org/
На повечето домашни котки ако им дадеш сурово месо няма и да го погледнат. И те, горките, са станали като нас - ядат боклуци, разболяват се и умират рано. Парадокс е, че масово животинските консерви съдържат максимум 10% месо, докато ние нехищниците се храним предимно с това.

Тази статия за лъвицата-вегетарианка и аз я четох и достигнах до следния извод. След като лъвчето е било отгледано заедно с другите животни и захранено с тяхното мляко, то ги е възприело един вид като родители. Това го е накарало подсъзнателно да забрави инстинктите си на хищник. Поне аз така си го обяснявам. По тази логика излиза престъпление да ядеш животното, с чието мляко си бил захранван, защото все едно изяждаш плътта на собствената си майка. Много деца (включитено и аз) не са кърмени, а са приемали адаптирани млека, които са на основата на краве мляко... Но много се отклоних от темата...
Не е редно да затваряме животните по апартаментите и едва ли не да им заповядваме да живеят по нашия начин, да се хранят със същата храна. Това не са грижи и любов, това е друг вид експлоатация за нашето собствено удоволствие. И аз имам куче и котка, не мога да ги изхвърля, но в бъдеще животни не мисля да взимам ако живея в апартамент. Приятелчета са, развеселяват те, успокояват те, лекуват те, но все си мисля че не са достатъчно щастливи, защото не са си в естествената среда.
Кучетата са интересни животни - сами са дошли при човека и от хищници са се превърнали във всеядни. Цялата им еволюция като отделен от вълка подвид е свързана с човека, така че те завинаги ще си останат сред нас. Не е редно, обаче, да бъдат държани в апартаменти, връзвани на каишки, а после озлобявани и захвърляни на улицата.
Котката никога няма да бъде напълно опитомена. Може да мърка, да се гали, да спи по цял ден, но това си остава едно самостоятелно, полудиво и гордо животно. Идва при нас, когато нейна милост реши.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Котката никога няма да бъде напълно опитомена. Може да мърка, да се гали, да спи по цял ден, но това си остава едно самостоятелно, полудиво и гордо животно. Идва при нас, когато нейна милост реши.
Точно за това,толкова ги харесвам.А за гледането в домашни условия,не мисля че им е лошо.Като ги гледам уличните как живеят.Мисля,че сме си от взаймна полза...ние ги храним,те ни позволяват да им се порадваме :love_007:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Котката никога няма да бъде напълно опитомена. Може да мърка, да се гали, да спи по цял ден, но това си остава едно самостоятелно, полудиво и гордо животно. Идва при нас, когато нейна милост реши.
Мисля,че сме си от взаймна полза...ние ги храним,те ни позволяват да им се порадваме :love_007:
Това важи за всички домашни животни - от кокошката до коня. С хилядолетия е било така - ние сме им осигурявали подслон, храна, грижи и защита от хищници, те са ни давали мляко, вълна, помагали са в обработването на земята. За това и заслужават по-добро отношение - заради хилядите изхранени човешки деца.
Не съм съгласна с тезата на някои вегани и природозащитници, че животни въобще не трябва да се гледат и че всичко е експлоатация. Създадени са толкова породи, които няма как да се оправят сами без да предизвикат екологична катастрофа. Сами сме поели отговорността при опитомяването им. Човекът и животните могат да живеят в хармония и взаимно да си помагат.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172

С това за котката съм напълно съгласна. Това е най-любимото ми животно и понеже години съм живяла с различни котки, имам доста наблюдения. Същността на вбесяващо-очарователния им характер е описана много забавно от Тери Прачет в книгата "Автентичната котка" - наскоро я прочетох и на моменти си умирах от смях. Личи си, че е писана с познаване и любов  :D
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Макар че имам котка сега вкъщи / заради мъжа ми и дъщеря ми /, любовта ми към кучетата е много по-голяма. Не знам защо така се получава. Може би, защото ставаме 2 котки у нас.  :D
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ако случайно някой си обича домашния любимец и продължи да иска да го обича жив и за в бъдеще  ,  да прочете тук.  :

http://www.ivanstamenov.com/?p=1048#more-1048

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!

Ако случайно някой си обича домашния любимец и продължи да иска да го обича жив и за в бъдеще  ,  да прочете тук.  :

http://www.ivanstamenov.com/?p=1048#more-1048


Те и на хората искат такива чипове да слагат в бъдеще.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Това е и идеята - първо да спасим кучетета от чиповете , а после когато дойде ред да ни слагат на нас,  те да ни върнат жеста и да не допуснат да ни ги имплантират :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Ето на какво попаднах за произхода на апетитната храна за домашни любимци - досега само го бях чувал или чел: http://vbox7.com/play:359c5e79
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

Интересна тема.
Имам ку4ета, на двора. Свободни и ги храня по малко аз и по малко те си ходят на лов(наоколо има зайци и дребни гриза4и). когато са гладни ядат и хляб, но обикновено си го заравят за трудни времена. Много се смаях, когато ми домъкнаха за първи път оплескан със земя хляб. Когато го взех, за да го разгледам се оказа твърд като камък.
Имах и котета. Бяха уж другар4ета, гонеха се пове4е на игра с моите дзверове, но към нас наминават и други 4етириноги, та из4езнаха моите мяу4ета. Много ми липсва писнка, една такав добри4ка, игрива.... Ама животът не е само рози :surpris_25:
Когато мога им вземам мръвка и после се омесва с хлебец. Ина4е не се заси6тат :essen:
Активен
вярвам в доброто
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 23 запитвания.