Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Турските сериали  (Прочетена 21828 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Турските сериали
« Отговор #40 -: 14-03-2010, 19:48:04 »

То туй гръцка песен беше едно време бре, Петко.  :D
Ама то гръцко, турско, сръбско, българско- мешана скара.  ;)
Тук мисля, че бъркаш. Песента е изцяло на КуКу Бенд. Правата официално ги закупиха Бурак Кут и Мейра. Доста европейско си беше всичко ;D Мешаната скара е в чалгата ;)
Не знам, Петко, не знам....тази песен съм сигурна, че съм я чувала на гръцки и на български. Не знам кой от кого закупува правата. Не искам да засягам темата: чалга. Границата е много тънка м/у чалга и попфолк. Също така какво прави Слави и как също не искам да засягам.
Пък и фолклорните ритми на Турция и Гърция са много близки, затова казах мешана скара.
Но аз обещах повече да не пиша. Даже съжалявам, че въобще се включих. :)
Активен

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Турските сериали
« Отговор #41 -: 28-04-2011, 16:09:51 »

мисля че сапунените сериали помагат още повече за затъпяванетона българина.споделям мнението на Деси и бенато. а чрез турските мисля че някой си провежда планираната и дългосрочна пропаганда.затова са ми отвратителни.
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Турските сериали
« Отговор #42 -: 28-04-2011, 19:32:25 »

Аа, името на сериала е преведено грешно. Правилното е "Глистопад".  tooth
tooth NICE  tooth
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Турските сериали
« Отговор #43 -: 28-04-2011, 21:46:35 »

тая тема ако я заключа, ще й пуснете ли 2ра част? tooth предполагам, че ги продават евтино тия сериали затова в България ги взимат, ако нямат пари за нещо по-качествено... аз по принуда съм гледала няколко епизода на турски сериали като пътувам в автобус където пускат филма и те задължават да го гледаш един вид, иначе никога не бих се занимавала с подобни бози... турците само в комедиите ги бива, и то не винаги, ние единствения сериал, който следим е "Голямото семейство" (Geniş aile), преди имаше един друг забавен сериал за една циганска махала (Cennet mahallesi), друго особено интересно не се сещам...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Турските сериали
« Отговор #44 -: 29-04-2011, 09:01:50 »

 :kisss:Защо, бе деца, защо не искате да познавте живота на близките ни народи, на комшиите???Аз съм до Румъния, и ми се иска да ги видая и тях...до къде са я докарали, как приемат, живота, промените,  процесите...Гледайте ги като начини да надникнете в друга душевност...е ,добре би било да са с по-качество...но , когато една нация набира скорост и е още млада... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Турските сериали
« Отговор #45 -: 29-04-2011, 09:21:36 »

От сапунка не можеш да добиеш представа за живота на който и да било
- ти виждала ли си някъде наистина да се случват подобни неща.
Всички да са влюбени в една и съща жена тя или да е хванала паяжина ...някъде :о) или да е преспала с половината сапунени герои, половината да са си братя и сестри а да не го знаят. Някой да си пусне мустак и никой да не може да го разпознае а да го мислят за нов човек.
Някоя да се прави на бременна година и половина.

Сапуна си е Сапун и никаква представа не дава освен за качеството на киното което е жалко.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Турските сериали
« Отговор #46 -: 29-04-2011, 09:44:08 »

От сапунка не можеш да добиеш представа за живота на който и да било
- ти виждала ли си някъде наистина да се случват подобни неща.
Всички да са влюбени в една и съща жена тя или да е хванала паяжина ...някъде :о) или да е преспала с половината сапунени герои, половината да са си братя и сестри а да не го знаят. Някой да си пусне мустак и никой да не може да го разпознае а да го мислят за нов човек.
Някоя да се прави на бременна година и половина.

Сапуна си е Сапун и никаква представа не дава освен за качеството на киното което е жалко.

 :kisss:Уффффффффф, искате да сте свободни...да тълкувате ,приемате , разбирате по вашия си уникален начин...НО ако някой друг се опита да го направи...иската да го вкарате в правила, в рамк...без права  :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Турските сериали
« Отговор #47 -: 29-04-2011, 10:55:57 »

Лельо Марийно , ти си тълкувай както си искаш и каквото си искаш , никой не ти казва ти какво да правиш. Колегата само осмя глупавите сценарии за слабоумни зрители.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Турските сериали
« Отговор #48 -: 29-04-2011, 11:15:31 »

Лельо Марийно , ти си тълкувай както си искаш и каквото си искаш , никой не ти казва ти какво да правиш. Колегата само осмя глупавите сценарии за слабоумни зрители.

 :kisss:Е, аз съм от тях...от слабоумните, и искам да разбирам и слабоумните, и нискоинтелигентните , и не знаещите и неумещите...и разбира се и  вас...многознаещите, много разбиращите, а бе с една дума...умниците!!! у форума!!! tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Турските сериали
« Отговор #49 -: 29-04-2011, 13:55:13 »

Какво да им гледаме,нали 500 години сме го гледали и сме същите говеда.
Пет серии им трябват за да информират всички,че Фатиме е бременна,а тя с възглавница,как може бе,хората се вълнуват, мръсница. tooth
 То общо взето е ясно- богатите си живеят,а бедните им работят и в Турция и вРумъния и навсякъде,както и тук.
За едни има закони,за други не.
Нищо не може да се научи,освен,че сме много изостанала държава. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Турските сериали
« Отговор #50 -: 30-04-2011, 09:52:44 »

Марулче, гледай, ако не си, Реджеб Еведик ама само първата част. Комедия е. Другите не струват. ;)
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Турските сериали
« Отговор #51 -: 30-04-2011, 11:07:01 »


Сапуна си е Сапун и никаква представа не дава освен за качеството на киното което е жалко.

Сапун или шампоан, ти гледай като пуснат новите серии на Листопад дали ще има хора по улиците.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Турските сериали
« Отговор #52 -: 01-05-2011, 06:13:20 »

Аз пък гледам "Листопад" с интерес. Не че и в него няма стандартните за сериалите сюжетни линии и на моменти доскучава, но ми харесват артистите и това, че все пак се разказва историята на едно обикновено семейство. Може би и филмите за живота на богатите да са реалистични, но не познавам този живот и не мога да взема отношение доколко отразяват действителността. Именно те са "бозата" за мен.
Мисля, че по-добре от време на време човек да се разтовари с любим филм /или сериал/, отколкото да се натоварва с новините по телевизията. В тази връзка мечта ми е да има телевизионен канал /даже и име съм му измислила - Пози TV/, в който да се пускат само хубави новини, защото не е нужно постоянно да ни насочват вниманието към лошото, което ни заобикаля.
Междудругото, колко от вас биха се отказали от това благо на цивилизацията, телевизията?
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Турските сериали
« Отговор #53 -: 01-05-2011, 11:38:01 »

Междудругото, колко от вас биха се отказали от това благо на цивилизацията, телевизията?
Не гледам TV от ... незнам точно но повече от 10 години. От толкова време нямам телевизор и честно казано намирам телевизията за изнервяща - Първо няма нищо интересно Второ рекламите ... тези реклами са страшно дразнещи - те са прихически тормоз.

Доста приятели като мен не гледат TV и като гледам тенденцията сред младите е такава.

Винаги съм смятал че гледането на сапунки е някаква форма на мазохизъм или запълване на емоционални празноти или най вече и двете.

Не ми е цел да обиждам никого наистина го мисля.
Това е единственото обяснение което си давам за това да седне някой пред телевизора и да зяпа напълно муден безсмислен и изтъркан сюжет изигран от слаби актьори, слаб сценарий, и т.н .

С радост ще чуя и други гледни точки.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Турските сериали
« Отговор #54 -: 01-05-2011, 15:59:14 »

Бях "заточен" известно време при тъщата на гости, и понеже не хващаше други програми, и гледаше редовно "Перла", гледах около 10-тина епизода, и много ми харесаха, защото любовта между главните персонажи беше добре представена. Това добре, но останалото не ми хареса - прекалено подробните персонажи, прекалено дразнещите персонажи - все пак ги има прекалено много и в действителността, няма защо да се тормозя с тях и от екрана, нали?
А иначе не гледах около 8 години телевизия, едвам от 2 години взех да гледам, но гледам главно "стойностни" сериали, като "Д-р Хаус", "Свръхестествено" (за него просто нямам думи колко ме кефи), "Двама мъже и половина" (този като цяло не е чак толкова велик, но на моменти има страхотни комични попадения), и други.
А иначе наистина някои от рекламите наистина са си чист психически тормоз, докато други - примерно рекламата за шуменското - дето било българската социална мрежа - си е наистина изпипана, но все пак като ти я пуснат 5 пъти за 2 часа, вече почваш да ги благославяш...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Турските сериали
« Отговор #55 -: 02-05-2011, 15:19:16 »

Междудругото, колко от вас биха се отказали от това благо на цивилизацията, телевизията?
Не гледам TV от ... незнам точно но повече от 10 години...
...като гледам тенденцията сред младите е такава.
Винаги съм смятал че гледането на сапунки е някаква форма на мазохизъм или запълване на емоционални празноти или най вече и двете.
...напълно муден безсмислен и изтъркан сюжет изигран от слаби актьори, слаб сценарий, и т.н .
И аз не гледам телевизия от около 10-15 г. Сега покрай половинът гледаме Animal Planet, History, Discovery понякога. За сериалите - не мога да кажа че всички актьори са слаби, нито че ситуациите са ми чужди. Но аз не ги гледам точно заради това - всеки ден срещам такива ситуации. Само дето действие от 15 минути се развива в 5 епизода. Сори, времето ми е ценно...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Турските сериали
« Отговор #56 -: 02-05-2011, 18:21:46 »

Коментирам само турските сериали!
Нямам в предвд че Всички сериали са такива
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Турските сериали
« Отговор #57 -: 03-05-2011, 07:57:41 »

 :kisss:За...и срещу... тв./но май и срещу много други неща/
Винаги ще има хора, които с радост ще изхвърлят тиви-то и такива, които ще имат нужда от него...защото им помага, разширява кръгчето от знания.
   И още ...можеш да гледаш на програмите, като на хората...т.е. кой, коя какви качества предлага, какво иска да ти внуши...и дали ти можеш и устои  :surpris_23:Да се научиш да подхождаш избирателно , към това от което имаш нужда, да ти помогне да надградиш, това ,което ти липсва...дори емоция!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Турските сериали
« Отговор #58 -: 03-05-2011, 21:25:27 »

Точно в това е проблема!
TV програмите отдавна са се отказали от обогатителните си функции.
За съжаление единственото което правят е да ни превръщат бавно но сигурно в зомбирани потребители.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Турските сериали
« Отговор #59 -: 03-05-2011, 21:58:18 »

Между другото, колко от вас биха се отказали от това благо на цивилизацията, телевизията?

И аз бих - вече съм. Учудвам се, че телевизията още е на мода. Би трябвало вече компютърът отдавна да я е изместил, както е започнал да прави с печата. Единственото й преимущество е размерът на екрана, който позволява втренчването на голям брой хора.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 22 запитвания.