Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Турските сериали  (Прочетена 21827 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Турските сериали
« Отговор #20 -: 13-03-2010, 02:38:24 »

Търсих една статия защо имат успех сапунките и в частност турските. Може би е тази, психоложка се е изказала  ;) :

http://www.novglas.bg/bg/news/read/3269

от която излиза, че всички, които пишем в темата, сме прави. :)
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Турските сериали
« Отговор #21 -: 13-03-2010, 13:57:37 »

Цитат
Интересно какъв е психопрофила на любителите на Листопад...примерно.  :D

"на планетата има 7 милиарда различни хора и съзнанията им са различни"
Именно. Затова ми е и интересно.
А останалото, което споменаваш, аз не съм го забелязала във въросния сериал. Най-малко пък фантазии.  ;)
И естествено, че голяма част от проблемите се крият в детството, коклкото и да не ни се вярва. :)


Едната сестра изяжда всичката баклава с шам фъстък, и оставя само постната. Сестра и като научава тъжната новина хуква по стълбите към банята да си пререже вените, и .....
Детството им било виновно, а новия пестицид или подобрител за баклава не може ли да доведе до нарушен баланс на невротрансмитерите за една седмица.
На разпита и на въпроса защо убиеца снайперист е трепел хора и ги е избирал случайно без причина им е отговорил следното.   "-Правя го защото мога "
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Турските сериали
« Отговор #22 -: 13-03-2010, 14:40:35 »

Цитат
Интересно какъв е психопрофила на любителите на Листопад...примерно.  :D

"на планетата има 7 милиарда различни хора и съзнанията им са различни"
Именно. Затова ми е и интересно.
А останалото, което споменаваш, аз не съм го забелязала във въросния сериал. Най-малко пък фантазии.  ;)
И естествено, че голяма част от проблемите се крият в детството, коклкото и да не ни се вярва. :)


Едната сестра изяжда всичката баклава с шам фъстък, и оставя само постната. Сестра и като научава тъжната новина хуква по стълбите към банята да си пререже вените, и .....
Детството им било виновно, а новия пестицид или подобрител за баклава не може ли да доведе до нарушен баланс на невротрансмитерите за една седмица.
На разпита и на въпроса защо убиеца снайперист е трепел хора и ги е избирал случайно без причина им е отговорил следното.   "-Правя го защото мога "

Малко встрани от темата. За мен това, както и предишният ти пост, би могло да бъде написано само от човек, който си няма и за пукнат грош представа от психология. Въобще, генерализацията и крайните изказвания рядко имат особено убедителен ефект. Вземи почети малко, огледай се за примери наоколо (не е толкова трудно да се намерят) и чак тогава се изказвай по въпросите на психологията  :).

И понеже темата е за сериалите - по отношение на ценностите съм абсолютно съгласна с Вери ;). Ако един човек/народ ги няма, или временно ги е загубил някъде по трасето, не можем да му ги "присадим", показвайки му сериали - проблемите трябва да се решават наживо и решенията да се търсят в самия живот. Всеки сам решава как.
« Последна редакция: 13-03-2010, 18:36:19 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Турските сериали
« Отговор #23 -: 13-03-2010, 16:44:29 »

Пък и има хубави български филми с прекрасни актьори. Дом за нашите деца, примерно. Позабравени семейни ценности...
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Турските сериали
« Отговор #24 -: 13-03-2010, 16:51:30 »

Странно! А аз си мислех, че все пак и киното, и музиката, могат да припомнят.
Нищо не можеш да решаваш на живо, ако нямаш базата, основата, положена в детството. Именно, защото нямаш базата, тогава гледайки някоя серия не те прихваща....не я разпознаваш. Не ти светва лампичката, защото е нещо непознато за теб.

За да не стане хептен(я, турска дума) препирня, нека малко да обърна нещата.
Откривате ли нещо, с което да ви пленят "Диви разкази" на Хайтов?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Турските сериали
« Отговор #25 -: 13-03-2010, 17:01:27 »

Разбира се. Любов, доброта, благородство и още куп други неща.
Хайтов пише за хората в Родопите.

А аз защо си мисля, Петко, че щом някой не харесва турския сериал, значи мрази турците и е против тях? Няма такова нещо, поне при мен. А и виждам, че не можем да се разберем, затова спирам по темата.

Турцизми знам много от дядо и често ги ползвам.
Активен

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Турските сериали
« Отговор #26 -: 13-03-2010, 19:03:21 »

И какво сега, който не милее пред Листопад и Перла е разюздан и му е объркана ценностната система...  :o
А това за упадъчното влияние от запада...имам чувството че чета пропаганда на ЦК на БКП.Там цари разврат, пък тук сме бели и добри.Хеле пък по селата.

По темата,  не следя турски сериали, както и латино и всякакви други "опери"
Изгледах една серия на перла май, защото при среща  с  приятелка на баба ми , бабетката възкликна  "Ау, ама вие сте като героиня от турски сериал!"  :surpris_22: реших че иска да ме обиди нещо, та да видя аз какви са тези героини  tooth


Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Турските сериали
« Отговор #27 -: 13-03-2010, 19:04:42 »

Странно! А аз си мислех, че все пак и киното, и музиката, могат да припомнят.
Нищо не можеш да решаваш на живо, ако нямаш базата, основата, положена в детството. Именно, защото нямаш базата, тогава гледайки някоя серия не те прихваща....не я разпознаваш. Не ти светва лампичката, защото е нещо непознато за теб.

За да не стане хептен(я, турска дума) препирня, нека малко да обърна нещата.
Откривате ли нещо, с което да ви пленят "Диви разкази" на Хайтов?

Петко, нямах предвид, че ценностите не бива да се представят от киното, музиката и изобщо изкуството. Просто, че съвременният човек май е склонен да прави почти само това - сяда пред телевизора/компютъра, гледа филмче и "се обогатява"; а много по-малко се опитва да го направи и реално... Исках да кажа и че, за мен лично, точно сапунките (не само турските, а въобще) са един от най-малко подходящите начини за това. Както Вери отбеляза, има и хубави български филми, и не само. За мен това е като да сравняваме стойностната музика и чалгата - вярно, и Камелия и Преслава пеят за любов главно, но внушението им е маааалко различно, поне за мен (сега да не се окаже, че тука има и яростни защитници на поп-фолка  :surpris_23:  - ако е така, да мъ прощават  :whistling2 - emotloader:). Или пък децата да търсят въпросните ценности в книги-игри или комикси, а не в романи (да, "Дивите разкази" ме пленяват с много неща :))... Или може би в компютърни игри... (Или, хайде, един по-подходящ за нашия форум пример - все едно да си набавяме атниоксиданти от виното, а не от зеления чай и плодовете  ;D) Вярно, ако няма друг начин - ако човек не желае да чете книги, не обича друг тип филми, не си пада по изкуството в повечето му форми, а признава само сериалите - окей, така да бъде  :). Все пак е по-добре да си припомняме хубавите неща оттам, отколкото отникъде.
Това е от мен, и аз млъквам по темата. Наистина, не е целта да се убедим взаимно, че турските сериали са тъпи или готини - живи и здрави, всеки да гледа каквото иска, щом му се отразява добре и намира нещо положително в него, значи е хубаво  :Content_22:.
« Последна редакция: 13-03-2010, 19:09:40 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Турските сериали
« Отговор #28 -: 14-03-2010, 00:08:15 »

Хубаво е да си пишем тука разни общи приказки ама би било безобразно, човек който е в чужбина и не лови телевизията по която се излъчва въпросния обсъждан сериал, да се изказва за сериала. Ако и в торент пространството го няма  тогава какво правим.?    Същото се отнася и до хора мразещи сериали и някак случайно попаднали на сериала докато са на гости на приятели чувайки турските имена изтръпват от ужас.  А още по брутално   е да изкараме магистратура по психология и да претендираме че можем да разбираме, контролираме и манипулираме поведението на всеки явяващ се пациент или събеседник.
В една америка психо кабинетите се тачат, тук е България  обаче и не всеки е задръстен с макдоналдски сандвичи и кола.
Как е възможно да се изказва мнение за непозната материя с припознаване по аналогия.
Buku   аз съм наред по твой адрес.
Много младежи считат, че записвайки се в престижен университет и назубряйки безобразно безсмислени тухли четворки от това стават по умни. Надявам се не си от тази категория токущо дипломирани студенти с  девалвирало самочуваствие, каквото им дава лист хартия наречен диплома.

Животът не е нещо логично, а интелектуалецът живее чрез логиката - поради това той никога не съответства на живота и животът никога не му съответства. От това животът, разбира се, не губи, самият интелектуалец губи. Той винаги се чувства като аутсайдер - не че животът го е изгонил, той самият е решил да остане извън живота. Ако се придържаш твърде много към логиката, никога няма да можеш да бъдеш част от живия процес, който представлява съществуванието.
Животът е нещо повече от логика: животът е парадокс, мистерия
Отиди и погледни в университетите и виж що за творческа работа кипи там. Пишат се хиляди трактати, присъждат се велики звания - доктор по философия, доктор по литература. Никой даже не знае какво става с тези докторски дисертации - те непрекъснато се трупат на купчини боклук в библиотеките. Никой дори не ги чете, не се вдъхновява от тях - да, някои хора ги четат: те са същите тези, които ще напишат следващите дисертации. Естествено, бъдещите доктори по психология ще трябва да ги четат.


Така нека продължим, та тоя сериал не е бил написан като сериал, даже автора на новелата хабер си е нямал, че някой толкова много ще хареса и сериал ще направи. Ама като е по лесно да сме се загледали в другия сериал Перла и сме повърнали от него, защо да не повърнем и от Глистопад  :).
Какво толкова да правят хората по цял ден питаш. Ами по цял ден бачкат а вечер след 19:30 докато си хапват гледат сериала, ако могат да го изтраят разбира се. О даа има и хубави 35 годишни филми от социалистическо време и са хубави защото артистите си играят ролята точно както трябва да се играе.
Абсолютно чувствено вживяване в играния герой. В това е майсторлъка да пресъздадеш чувството да го излъчиш без думи. И Турците точно тук са успели както едно време в студио Бояна го правеха българските артисити.
Цитат : Камелия и Преслава пеят за любов главно"   А за какво да пеят за дупките по пътищата ли.
Да си се интересувала какво е песента ?  Аз казвам че е сексуален зов. При животните е точно това, там чуруликане на птички, нучене, пеене.    За какво предлагаш да пеят ?   -За войната в Ирак, или за дупките по пътищата?  Пеене и музика не трябва да се бъркат. Никой не си пуска класическа музика докато празнува с приятели( изключая пенсионерска сбирка на 90 годишни глухи професори по психология) Та такива ми ти работи, всичко е любов, няма нужда от друго особено в песните на красиви млади жени.
Така идва ред на антиоксидантите от виното. Ако виното е от грозде особено червено не знам с какъв акъл ще го замениш със зелен чай. Ти от кога пропи зелен чай, откакто прочете колко полезен е в някое книжле, или от новата реклама по телевизията на зелен чай. И черния и зеления чай са едни турбо противни комерсиални стимуланти с доста кофеин вътре. Празни грабители на калций за разлика от виното. Ако не си научила новия хит е червено вино на прах. Няма алкохол той се изпарява при сушене остават само така полезните олигомерни процианидини с първоизточник гроздето.
Компютърните игри са голям проблем. Децата от малки се баламосват с празни изкуствени емоции от дисплея и се зомбират. Най лошото е че предимно харесват стрелялки и зомби екшъни.  Забравят да се движат само гледат в екрана, дебелеят и затлъстяват, а живота е движение.
И още нещо изобщо недей да млъкваш а говори, говори, колкот повече толкова по интересно. Ти ще говориш аз ще говоря, после и други ще се включат и всеки ще научи нещо от другия.



Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Турските сериали
« Отговор #29 -: 14-03-2010, 00:59:10 »

 Anorektik,и аз мога много да приказвам,но ти си недостижим.Май се вкарваш в някакви мисловни лабиринти и пристрастеноста ти към логиката се набива на очи,въпреки отричането й.Мисля,че с всичките си коментари дотук си правиш някаква умсвена гимнастика пред публика.На моменти изказването ти в стил Денди е малко дразнещо.Но позирай докато има кой да те снима.То така започна и началото ти във форума-с поза.Моя интерес нещо приключи.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Турските сериали
« Отговор #30 -: 14-03-2010, 01:44:13 »

Anorektik,и аз мога много да приказвам,но ти си недостижим.Май се вкарваш в някакви мисловни лабиринти и пристрастеноста ти към логиката се набива на очи,въпреки отричането й.Мисля,че с всичките си коментари дотук си правиш някаква умсвена гимнастика пред публика.На моменти изказването ти в стил Денди е малко дразнещо.Но позирай докато има кой да те снима.То така започна и началото ти във форума-с поза.Моя интерес нещо приключи.


Приказвай никой не те спира, а също има и друго лекарство, като не те кефя превключи на друг канал и не ме чети.    А моя интерес  тепърва започва :Content_14:
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Турските сериали
« Отговор #31 -: 14-03-2010, 02:00:36 »

Орто, там горе дето си писал индиректно по мой адрес- тотално в грешка си. Първо- не съм се изказвала точно за любимия ти сериал. И второ- магистратура по психология май друг се пъне да изкара. Пиши си, не ми пречиш.
« Последна редакция: 14-03-2010, 02:05:58 от Вери »
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Турските сериали
« Отговор #32 -: 14-03-2010, 03:32:02 »

Орто, там горе дето си писал индиректно по мой адрес- тотално в грешка си. Първо- не съм се изказвала точно за любимия ти сериал. И второ- магистратура по психология май друг се пъне да изкара. Пиши си, не ми пречиш.


Умното няма как да го хвана в издънка, действа безгрешно във всяка ситуация.  tooth
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Турските сериали
« Отговор #33 -: 14-03-2010, 09:36:00 »

Не се карайте ;) Поздрави на всички с http://www.vbox7.com/play:1fd2170a tooth
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Турските сериали
« Отговор #34 -: 14-03-2010, 10:12:21 »

То туй гръцка песен беше едно време бре, Петко.  :D
Ама то гръцко, турско, сръбско, българско- мешана скара.  ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Турските сериали
« Отговор #35 -: 14-03-2010, 10:57:44 »

То туй гръцка песен беше едно време бре, Петко.  :D
Ама то гръцко, турско, сръбско, българско- мешана скара.  ;)
Тук мисля, че бъркаш. Песента е изцяло на КуКу Бенд. Правата официално ги закупиха Бурак Кут и Мейра. Доста европейско си беше всичко ;D Мешаната скара е в чалгата ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Турските сериали
« Отговор #36 -: 14-03-2010, 11:05:11 »

Круме, вече казах каквото мислех :). Нито имам нещо против турските и другите сериали, нито искам някого да обидя - живи и здрави всички! Отговарям ти само по няколко определени точки от горния ти пост:
1. Не съм, а и нямам намерение да завършвам каквито и да било магистратури по психология, нито тази специалност изобщо. Просто ми направи впечатление негативно-ироничното ти отношение към материята (и то не цялата, а само някаква част, накратко застъпена в някакво филмче за психо-профили) - то си е, струва ми се, очевидно, да не кажа очевадно  ;). Това си е твое мнение, но така ти на практика отричаш цяла една (доста обширна) наука и всичко свързано с нея. Имала съм "удоволствието" да се убедя как причините за много сериозни психически, че и физически заболявания, се коренят къде в детството, къде по-късно, но в 90% от случаите са на психична основа. Разбира се, също толкова глупаво е да търсим всички отговори и решения там... Но хората от време уно са склонни да изпадат в крайности - така, както мнозина лекари не признават нищо естествено и алтернативно, но пък и много естествоведи/природни лечители изключват напълно медицината и всички (немалко) резултати, до които е достигнала пред годините. И мен често ме засърбява езика да се изкажа против математиката, например  ;D (мен досега нищо, свързано с нея, освен 4-те действия, дроби и проценти, колкото да си платя сметката в магазина, не ми е било нужно  :whistling2 - emotloader:), но избирам да си замълча - най-малкото, смешно е :). Щом още се изучава - значи си има причини, толкоз.
2. Не съм от назованата от теб категория "дипломирани вишисти", споко  :). Но се надявам също и ти да не си по някакъв начин комплексиран или особено чувствителен на тази тематика - защото малко такова впечатление прави, щом толкова се засегна? Не претендирам да съм експерт - пиша просто своето мнение.
3. За филмите от социалистическо време няма да коментирам - който иска, да ги гледа, който не иска - жив и здрав. Има също така и съвременни. Впрочем, скоро приключи 3-тия сезон на "Клиника на третия етаж" - мен лично ме кефи  ;). И ми е доста по-лесно да идентифицирам нашата реалност там  :D.
4. За чалгата също няма да коментирам, защото явно не си разбрал какво имах предвид. Накратко - нека пеят за любов... Само че тази любов, за която пеят цуцки по голи бюстове и поли тип "колан", които си хващат богати мъжаги и карат кола, струваща колкото годишния доход на един учител, примерно, е малко по-различна от любовта, за която пее Георги Минчев, или Щурците (ако говорим за БГ изпълнители), или Пинк Флойд или АВВА (ако говорим за западни) - примери безброй, да ги изброяваме е просто загуба на време.
5. И айде пак за антиоксидантите -
5.1. Изписахме пре-пре-достатъчно за виното ей тук http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=845.0. Антиоксидантите в него са толкова нищожно количество, че трябва да го пием с литри, ако искаме да си ги набавяме от него - друг е въпросът, че някои хора точно това правят и това им е оправданието  tooth.
5.2. Нищо му няма на зеления чай - и той е натурален продукт, и много хора от форума го употребяват (всъщност, точно аз даже не съм от тях - не за друго, просто не ми е приятен вкуса  :)). И е доказан източник на антиоксиданти, но за това няма смисъл да спорим - всеки си има свои предпочитания.
5.3. Ако забеляза, написах "и плодовете". И изобщо, това е само един прост пример,не е това въпросът - знам, че разликата е тънка, но все пак защо трябва да се хващаш за думата? ??? Идеята ми е, че е смешно да се търси нещо (било то витамини или морални ценности) в определен източник (където присъства съвсем малко и евентуалните плюсове не могат да компенсират множеството минуси), когато го има в толкова много други, без негативните последици.

Е, пак се очаршафоса работата... Не искам да ставам досадна, вече си казах мнението по въпроса. Взаимно едва ли ще се убедим, затова всеки да си гледа каквото иска и да се радва на живота - мир вам!  :fluretaa: Я вижте какво хубаво време, какво слънце е пекнало навън  :Content_22:.
« Последна редакция: 14-03-2010, 11:14:54 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Турските сериали
« Отговор #37 -: 14-03-2010, 13:19:35 »

Buku няма как да си досадна.  Тук е мястото да се пише, колкото повече толкова по добре.  
Всичко което напишем подлежи на контра теза, защото света е относителен.
Електричеството не може да действа само с един полюс, положителен или отрицателен - има нужда и от двата. Те се допълват един друг.
Това за диплoмирането ме подсеща да дам пример.  На мой братовчед жена му завърши магистратура. Братовчед ми  е среднист и се занимава с  двигатели. Въпросната му съпруга от 6 месеца откак е дипломирана се е провъзгласила за най-умната, изисква да и се говори на ВИЕ,  нейната дума е закон а останалите са нищожества. Спопменах ли,   от как е завършила е безработна, разполага само с една хартия. Нищо не е променено, назубрила е стара съмнително полезна информация и е положила изпит че може да запомня прочетеното. Това според мен не прави някой по умен.   Музиката е трудно да я обсъждаме.  Всяка песен или мелодия си има съответните прицелни консуматори.  
Това се случва, който сподели нещо лично става уязвим спрямо различно мислещите.
Мнението за нещата не може да бъде твърде дълго устойчиво, света е променлив, сериалите са разсапунват към края си, виното се манипулира от индустрията, зеления чай хваща плесен  в найлонови опаковки, попфолк бомбите хващат рак от силикона .....
Днес сме против ГМО, утре може да са пазарния хит. Цитирам едно интересно изказване от друг форум

Цитат
Забелязвам, че в последно време много "природозащитници", повечето от които имат нулеви познания по земеделие започнаха да учат фермерите какво и как да садят. Дори пуснаха в употреба приказките за простите и наивни селяни, подмамени и излъгани от лошите ГМО компании. Е, на мен тези приказки изобщо не ми звучат достоверно, въпреки че ги оценявам като любител на литературата. Ако има някой заинтересован от технологиите в земеделието, това са именно фермерите - от това буквално им зависи хляба. Очевидно много от тях приемат добре ГМО културите и не може всички да са такива глупаци, каквито се опитват да ги изкарат. Аз по-скоро бих се замислил за компетентноста на голяма част от "природозащитниците".
Гледахте ли "Глупостите на Пен и Тейлър" (Penn & Teller Bullshit!) по БТВ? Ако излъчат повторно шоуто, съветът ми е непременно да го гледате. Там, в един от епизодите отидоха на някакъв митинг на Грийнпийс и направиха подписка за забрана на дихидроген-монооксид (H2O). На един обясниха, че това е химично съединение използвано от компаниите за производство на храни и напитки, на друг - че го оставят безконтролно да изтича в реките и моретата, на трети казаха че при прекомерна употреба предизвиква често уриниране и т.н. Накрая събраха цяла тетрадка с подписи за забрана на водата...
Не съм противник на екологичните движения, но ми е трудно да се доверя на преценката на хора, които протестират за неща които не разбират и които толкова лесно могат да бъдат използвани и манипулирани да вършат глупости за привидно благородни каузи.
« Последна редакция: 14-03-2010, 15:33:23 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Турските сериали
« Отговор #38 -: 14-03-2010, 19:06:18 »

Относно висшето образование и дипломирането - както казваш, всичко е относително, и това не прави изключение... Само за инфо - не съм магистър. Тази година завършвам бакалавър, английска филология  - дали ще го завърша, няма гаранции, Божа работа  :whistling2 - emotloader: :laugh: За магистратура имам желание, но не съм се размислила отсега, а и определено не смятам, че с нея ще ми се решат всичките проблеми или ще хвана Господа за шушляка  :). Висшето е лично решение, което човек (поне в общия случай) взема на своя глава, по собствено желание. Както можем с него, така можем и без. В България хиляди са без висше, че и без средно образование, никой не е умрял от това - много са си готини хората. Стотици духовни водачи и учители на човечеството не са можели дори да четат и пишат собственото си име, което не ги прави по-малко стойностни. В същото време и аз познавам мнозина вишисти с нулеви качества като личности и въпреки че са изключително компетентни и дори гениални в своята област, за мен си остават простаци и простакеси по душа и по характер. С една дума - не е до висшето, до човека си е  ;).
В същото време някои специалности определено си е тегавко да ги завърши човек... Други - не толкова... Трети - хептен ( ;D) фасулско - вадим чековата книжка и изпитът е взет! Тоест, важно е и кой какво влага в тази си дейност. Ако нямаш поне малко влечение към изучаваната материя, то по-добре не го прави - наистина, има хора, които се хващат за някоя "престижна" специалност заради "тапията", или парите, които евентуално биха изкарали после... Няколко години бъхтят и псуват - и за какво? Ненужно и безсмислено е, според мен.

И последно по темата за сериалите, защото наистина ме интересува, а и гледам, че никой не го е засегнал... Хора, не искам да намесвам политиката, но не ви ли прави впечатление, че потопът от турски сериали се изля върху ни по времето на Тройната коалиция (преди 2 години някъде се почна)? ??? За мен обяснението е просто и логично - някои хора от телевизията (и, по-специално, от партията на Доган) поръчват няколко въпросни сериала от комшиите, защото от тях пада комисиона за партията (естествено, после пари нЕма, щото "Тройчатката" е изпила и изяла всичко.....). В същото време, както мнозина са забелязали, е факт, че турските режисьори са на светлинни години от нас в много отношения, имат и пари, и талантливи екипи от професионалисти, шуробаджанащината не е толкова вездесъща, та сериалите им (поне в общия аспект) са качествени. Могат да си го позволят, люпят сериал след сериал като семки, докато при нас се броят на пръсти. А дали е случаен фактът, че "Перла" започва отново, буквално дни след завършването си? :o Аз не си спомням досега да е имало подобно нещо при никоя сапунерка у нас, колкото и голям фурор да е предизвикала - нито "Касандра", нито "Есмералда", нито "Вдовицата в бяло/черно/пембено". Ами много просто - по онова време не бяхме закъсали както сега, и понеже няма пари за внасяне на нови филми и сериали, по-евтино излиза да ни лъснат отново перлата.
Та, смятам, че главно поради тая причина, Петко е прав, че турските сериали са обречени на успех (колкото и да не ми се иска да го признавам  :-\). Вие как мислите?
« Последна редакция: 14-03-2010, 19:23:51 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Турските сериали
« Отговор #39 -: 14-03-2010, 19:21:28 »

Само да кажа за това предаване "Глупостите на Пен и Тейлър" в цитата на Орто. То се води от един шиш кебап и приятелката му лилипут, които оплюват всичко и всеки, които е против каквото и да било произвеждано от концерните. По-отвратително, манипулативно и ГНУСНО предаване, не си спомням да съм гледал! :pensif_29:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.186 секунди с 23 запитвания.